Parfenov: Transfer narxi muhokamasi o‘rinsiz, maqsad muhim
Dmitriy Parfenov, “Spartak” jamoasining sobiq futbolchisi, portugaliyalik yarim himoyachi Jedson Fernandesning “Beshiktash” klubidan poytaxt jamoasiga o‘tishi borasida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ma’lum qilinishicha, bu bitimning qiymati 20 million 780 ming yevro bo‘lib, yana 7 million 270 ming yevro bonus tariqasida to‘lanadi. Shu bilan bu transfer “qizil-oq”lar tarixidagi eng qimmat xarid bo‘ldi.
Parfenovning ta’kidlashicha, transferning moliyaviy tomonini muhokama qilish to‘g‘ri emas. Uning fikriga ko‘ra, klub oldiga katta maqsadlar qo‘yayotgan bo‘lsa, qimmat futbolchilarni sotib olish tabiiy holat.
Parfenov shuningdek, “Spartak” imkoniyatga ega bo‘lsa, kerakli futbolchini sotib olishi mumkinligini aytdi. Unga ko‘ra, “Zenit” va “Krasnodar” ham o‘z safiga yirik transferlar amalga oshirmoqda.
“Spartak” ham yuqori natijalarga erishishni istasa, jamoani kuchaytirish zarur, dedi Parfenov “RB Sport” nashriga bergan intervyusida. U, shuningdek, boshqa klublarning moliyaviy imkoniyatini hisoblashdan ko‘ra, har bir jamoa o‘z oldiga qo‘ygan maqsadlariga erishishga harakat qilishi muhimligini ta’kidladi.

Парфенов: Обсуждение цены трансфера неуместно, цель важна
Дмитрий Парфенов, бывший футболист команды “Спартак”, высказал свое мнение о переходе португальского полузащитника Жедсона Фернандеша из клуба “Бешикташ” в столичную команду. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Сообщается, что стоимость этой сделки составляет 20 миллионов 780 тысяч евро, а еще 7 миллионов 270 тысяч евро будет выплачено в качестве бонуса. Таким образом, этот трансфер стал самым дорогим приобретением в истории “красно-белых”.
Парфенов отметил, что обсуждать финансовую сторону трансфера неправильно. По его мнению, если клуб ставит перед собой большие цели, то покупка дорогих футболистов является естественным процессом.
Парфенов также сказал, что “Спартак” может приобрести необходимого футболиста, если у него будет возможность. По его словам, “Зенит” и “Краснодар” также осуществляют крупные трансферы в свои ряды.
“Если “Спартак” хочет добиться высоких результатов, необходимо усилить команду”, - сказал Парфенов в интервью изданию “RB Sport”. Он также подчеркнул, что важно, чтобы каждая команда стремилась достичь поставленных целей, а не сравнивала свои финансовые возможности с другими клубами.