Futbol sohasida faoliyat yuritayotgan Aleksey Ryskin hozirda "Rostov" jamoasining sport direktori lavozimida ishlaydi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U yangi mavsumning 2025-2026 yilgi boshlanishida hakamlarning ishlash darajasi borasida o‘z fikrini bildirdi. Uning so‘zlariga ko‘ra, hozirda barcha jamoalar mavsumga moslashmoqda, ayrim xatoliklar bor, biroq umuman olganda, salbiy fikr bildirishga asos yo‘q.
Shunga qaramay, ishni yanada yaxshilash mumkinligini ta’kidladi. Bu fikrlarni "Match TV" telekanali orqali "sariq-ko‘k"lar vakili sifatida bildirgan.
Ma’lumot uchun, "Rostov" jamoasi yangi mavsum boshida ketma-ket uch mag‘lubiyatga uchradi. Navbatdagi uchrashuv esa Rossiya chempionati uchinchi turi doirasida Samaradagi "Krylya Sovetov" jamoasiga qarshi o‘tkaziladi.
Uchrashuv 2-avgust, shanba kuni Rostov-Don shahridagi stadionda bo‘lib o‘tadi. O‘yin boshlanishi Moskva vaqti bilan soat 18:00 ga belgilangan.

Спортивный директор Ростова оценил работу судей
В сфере футбола Алексей Рыскин в настоящее время работает на должности спортивного директора команды "Ростов". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он высказал свое мнение о уровне работы судей в начале нового сезона 2025-2026 годов. По его словам, сейчас все команды адаптируются к сезону, есть некоторые ошибки, однако в целом нет оснований для негативных отзывов.
Тем не менее, он отметил, что работу можно улучшить. Эти мысли он озвучил в качестве представителя "сине-желтых" на телеканале "Матч ТВ".
Для справки, команда "Ростов" в начале нового сезона потерпела три подряд поражения. Следующая встреча пройдет в рамках третьего тура чемпионата России против команды "Крылья Советов" из Самары.
Матч состоится 2 августа, в субботу, на стадионе в городе Ростов-на-Дону. Начало игры запланировано на 18:00 по московскому времени.
Команда в настоящее время работает над улучшением результатов, и болельщики ожидают положительного результата от следующего матча.