Anton Miranchuk asosiy maqsadi kuchli beshlikka o‘tish
"Sion" jamoasi yarim himoyachisi Anton Miranchuk Yevropadagi faoliyati haqida o‘z fikrlari bilan o‘rtoqlashdi hamda asosiy maqsadi eng kuchli beshlik chempionatlaridan biriga o‘tish ekanini ta’kidladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Futbolchining aytishicha, Shveytsariyadagi bosqich uning uchun muhim tajriba bo‘ldi, biroq bu klubda u o‘z oldiga qo‘ygan barcha maqsadlariga erisha olmadi. Anton Miranchukning so‘zlariga ko‘ra, Yevropaga o‘tishda u kutgan natijalarga to‘liq erisha olmadi.
Uning asosiy orzusi kuchli beshlik chempionatlaridan birida o‘ynash edi, biroq hozircha faqat Shveytsariya chempionatiga yo‘l oldi. U bu bosqichda o‘zini to‘liq namoyon qilmaganini aytdi.
Anton Miranchuk 2024-yil sentabr oyida Moskvaning "Lokomotiv" jamoasidan ketganidan so‘ng "Sion" klubiga qo‘shildi. Shveytsariya chempionati mavsumida 29 yoshli yarim himoyachi 24 ta o‘yinda maydonga tushdi, raqib darvozasini ikki bor ishg‘ol qildi va uchta golli uzatma berdi.

Антон Миранчук основная цель перейти в сильную пятерку
"Сион" полузащитник Антон Миранчук поделился своими мыслями о своей деятельности в Европе и подчеркнул, что его основной целью является переход в один из сильнейших чемпионатов. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам футболиста, этап в Швейцарии стал для него важным опытом, однако в этом клубе он не смог достичь всех поставленных целей. По словам Антона Миранчука, при переходе в Европу он не смог полностью достичь ожидаемых результатов.
Его главная мечта заключалась в том, чтобы играть в одном из сильнейших чемпионатов, но пока он только направился в швейцарский чемпионат. Он отметил, что не смог полностью проявить себя на этом этапе.
Антон Миранчук присоединился к клубу "Сион" после ухода из московского "Локомотива" в сентябре 2024 года. В сезоне швейцарского чемпионата 29-летний полузащитник вышел на поле в 24 матчах, дважды поразил ворота соперника и сделал три голевые передачи.
Миранчук подчеркнул, что его основной целью является продолжение карьеры в одном из сильнейших чемпионатов. Он заявил, что будет стремиться к достижению поставленных целей в будущем.