Kafanov "Rostov"dan dam olish uchun ketganini aytdi
Vitaliy Kafanov Rossiya terma jamoasi darvozabonlari murabbiyi hisoblanadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U yaqinda "Rostov" klubidan ketgani haqida o‘z fikrini bildirdi. 65 yoshli mutaxassis 2019 yildan buyon ushbu jamoada faoliyat yuritib kelgan edi.
Kafanovning aytishicha, hozirgi paytda u ozgina dam olishga ehtiyoj sezgan. Uning so‘zlariga ko‘ra, bu oraliq dam olish unga yangi kuch va hissiyotlarni to‘plashga yordam beradi.
Shu orqali u har kuni darvozabonlarga motivatsiya bera oladi. Kafanov o‘z xohishi bilan "Rostov" klubidan ketishga qaror qilganini ta’kidladi.
U klub prezidenti uning bu qarorini tushunib, yordam ko‘rsatganini aytdi. Shuningdek, Kafanovning ta’kidlashicha, uning jamoani tark etishi bosh murabbiy Valeriy Karpinning ketishi bilan bog‘liq emas.
Ma’lumki, Valeriy Karpin yozda Rossiya terma jamoasi bosh murabbiyi lavozimini tark etib, "Dinamo" klubini boshqargan edi. Shu tariqa, Kafanov o‘z faoliyatida yangi bosqich boshlashga qaror qilganini bildirdi.

Кафанов сказал, что уходит в отпуск из "Ростова"
Он недавно высказал свое мнение о том, что уходит из клуба "Ростов". 65-летний специалист работал в этой команде с 2019 года.
По словам Кафанова, в настоящее время он чувствует необходимость немного отдохнуть. По его словам, этот перерыв поможет ему набраться новых сил и эмоций.
Таким образом, он сможет каждый день мотивировать вратарей. Кафанов подчеркнул, что принял решение уйти из клуба "Ростов" по собственному желанию.
Он сказал, что президент клуба понял и поддержал его решение. Также Кафанов отметил, что его уход из команды не связан с отставкой главного тренера Валерия Карпина.
Известно, что Валерий Карпин летом покинул пост главного тренера сборной России и возглавил клуб "Динамо". Таким образом, Кафанов заявил, что решил начать новый этап в своей карьере.