Nyukasl Isak transferi bo‘yicha Liverpulga rad javobi berdi
«Nyukasl» klubi hujumchisi Aleksandr Isak hozircha jamoa tarkibida qolmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda ishonchli manbalar xabar bermoqda. Manbalarga ko‘ra, «Nyukasl» klubi Isakning transferi bo‘yicha «Liverpul»dan kelib tushgan dastlabki taklifni rad etgan.
Shunga qaramay, futbolchi klub rahbariyatiga «Liverpul» safiga o‘tish istagini ochiq bildirgan. Ma’lumotlarga ko‘ra, «Liverpul» Isak uchun yangi taklif tayyorlamoqchi.
25 yoshli Aleksandr Isak o‘tgan mavsum Angliya Premyer-ligasida 34 ta o‘yinda maydonga tushib, 23 ta gol urgan va 6 ta golga assistentlik qilgan. U jamoaning asosiy hujumchilaridan biri sifatida o‘zini ko‘rsatdi.
Avvalroq, Isak «Liverpul» bilan shaxsiy shartnoma shartlarini kelishib olgani haqida xabarlar tarqalgan edi. Hozircha transfer borasida rasmiy qaror qabul qilinmagan.

Ньюкасл дал отказ Ливерпулю по трансферу Иссака
Форвард клуба «Ньюкасл» Александр Исак пока остается в составе команды. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщают надежные источники. По информации источников, клуб «Ньюкасл» отклонил первоначальное предложение, поступившее от «Ливерпуля» по трансферу Исак.
Тем не менее, футболист открыто заявил руководству клуба о своем желании перейти в состав «Ливерпуля». По данным, «Ливерпуль» готовит новое предложение для Исак.
25-летний Александр Исак в прошлом сезоне провел 34 матча в Английской Премьер-лиге, забив 23 гола и отдав 6 голевых передач. Он зарекомендовал себя как один из основных нападающих команды.
Ранее сообщалось, что Исак согласовал условия личного контракта с «Ливерпулем». На данный момент официальное решение по трансферу не принято.