Kanchelskis: Spartak xarajatlari chempionlik uchun yetarli emas
Sobiq mashhur futbolchi Andrey Kanchelskis “Spartak” klubi moliyaviy imkoniyatlari haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Yaqinda klub o‘z tarixidagi eng qimmat transferni amalga oshirdi. “Qizil-oq”lar yarim himoyachi Jedson Fernandes uchun 20 million yevrodan ortiq mablag‘ to‘lashdi.
Qo‘shimcha bonuslar hisobiga bu summa yanada oshishi mumkin. Kanchelskisning ta’kidlashicha, eng qimmat transferni amalga oshirish “Spartak”ga Rossiya chempionligini qo‘lga kiritishda yordam bermaydi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, klub bu harakati bilan faqatgina moliyaviy imkoniyatlari bo‘yicha “Zenit” darajasida ekanini ko‘rsatmoqda. Kanchelskis shuningdek, “Spartak” mashhur va boy klub ekanini, biroq bu holat chempionlik uchun yetarli emasligini qayd etdi.
Sobiq futbolchining fikricha, “Zenit” transfer siyosati va samaradorligi bo‘yicha “Spartak”dan ancha oldinda. Shu sababli, “Spartak”ning katta xarajatlari hozircha klubning asosiy maqsadiga erishishiga kafolat bermaydi.
Bugungi kunda chempionlik uchun nafaqat moliyaviy kuch, balki to‘g‘ri transfer siyosati va samarali o‘yin muhim ahamiyat kasb etadi.

Канчельскис: Расходы Спартака недостаточны для чемпионства
Бывший известный футболист Андрей Канчельскис высказал свое мнение о финансовых возможностях клуба «Спартак». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Недавно клуб осуществил самый дорогой трансфер в своей истории. «Красно-белые» заплатили более 20 миллионов евро за полузащитника Джедсона Фернандеса.
С учетом дополнительных бонусов эта сумма может увеличиться. По словам Канчельскиса, осуществление самого дорогого трансфера не поможет «Спартаку» завоевать чемпионство России.
По его словам, клуб своим поступком лишь демонстрирует, что по финансовым возможностям находится на уровне «Зенита». Канчельскис также отметил, что «Спартак» является известным и богатым клубом, однако этого недостаточно для чемпионства.
По мнению бывшего футболиста, «Зенит» значительно опережает «Спартак» по трансферной политике и эффективности. Поэтому большие расходы «Спартака» пока не гарантируют достижение главной цели клуба.
В настоящее время для чемпионства важны не только финансовые ресурсы, но и правильная трансферная политика и эффективная игра.