Anton Miranchuk Rossiyaga qaytish niyati yo‘qligini aytdi
Futbolchining so‘zlariga ko‘ra, u bu borada umuman o‘ylamayapti va hozirda "Sion" jamoasi futbolchisi sifatida o‘z faoliyatini davom ettirmoqda. Miranchuk ushbu mavzuni ortiqcha muhokama qilishga hojat yo‘qligini ta’kidladi.
Eslatib o‘tamiz, Anton Miranchuk o‘tgan yil yozda "Lokomotiv" klubini erkin agent sifatida tark etib, "Sion" jamoasiga o‘tgandi. U shveysariyaliklar bilan ikki yillik mehnat shartnomasi imzolagan.
O‘tgan mavsumda, Shveysariya chempionatida 29 yoshli yarim himoyachi 24 uchrashuvda maydonga tushib, ikki marta gol urdi va uchta golli uzatma berdi. Avvalroq, Anton Miranchuk xizmatlari Rossiya Premyer-ligasining yetakchi klublariga taklif etilgani haqida xabarlar tarqalgan edi.
Hozirda Miranchuk "Sion" safida o‘ynashda davom etmoqda va Rossiyaga qaytish rejasi yo‘qligini bildirdi.

Антон Миранчук заявил, что не намерен возвращаться в Россию
Полузащитник швейцарского футбольного клуба "Сион" Антон Миранчук ответил на вопрос о возможном возвращении в Российскую Премьер-Лигу. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам футболиста, он вообще не думает об этом и в настоящее время продолжает свою карьеру в качестве игрока "Сиона". Миранчук подчеркнул, что нет необходимости обсуждать эту тему.
Напомним, что Антон Миранчук покинул клуб "Локомотив" в прошлом году летом в качестве свободного агента и подписал контракт с командой "Сион". Он подписал трудовой договор с швейцарцами на два года.
В прошлом сезоне полузащитник 29 лет провел 24 матча в швейцарском чемпионате, забил два гола и отдал три голевые передачи. Ранее сообщалось, что услуги Антона Миранчука были предложены ведущим клубам Российской Премьер-Лиги.
В настоящее время Миранчук продолжает играть за "Сион" и заявил, что у него нет планов возвращаться в Россию.