Cherchesov: Spartak va Zenit o‘yini murosasiz bo‘ladi
Mashhur murabbiy Stanislav Cherchesov Premyer-liga doirasida bo‘lib o‘tadigan “Spartak” va “Zenit” o‘rtasidagi uchrashuv haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ushbu jamoalar o‘zaro bahsni bir necha haftadan so‘ng, ya’ni 16-avgust kuni o‘tkazadi. Cherchesovning so‘zlariga ko‘ra, beshinchi turga kelib, har ikki jamoa ham yaxshi sport formasini yig‘ib oladi.
Shu sababli, bo‘lajak o‘yinda “Spartak” va “Zenit”ning asl imkoniyatini ko‘rish mumkin bo‘ladi. Sobiq “qizil-oq”lar bosh murabbiyi Dejan Stankovich jamoasiga o‘z maydonida o‘ynash omili yordam berishi mumkinligini ta’kidladi.
Cherchesovning aytishicha, o‘yin yana murosasiz va qiziqarli tarzda o‘tadi. Unga ko‘ra, muxlislarning qo‘llab-quvvatlashi, ya’ni “o‘n ikkinchi futbolchi” sifatida, “Spartak”ga yordam beradi.
Ma’lumot uchun, ikki turdan so‘ng “Zenit” to‘rt ochko, “Spartak” esa uch ochko to‘plagan. Bu natijalar jamoalarning mavsum boshidagi holatini ko‘rsatadi.
Uchrashuv oldidan har ikki jamoa ham yaxshi tayyorgarlik olib borayotgani aytilmoqda. Shu bois, bu o‘yin futbol muxlislari uchun qiziqarli voqea bo‘lishi kutilmoqda.

Черчесов: игра Спартака и Зенита будет бескомпромиссной
Знаменитый тренер Станислав Черчесов высказал мнение о матче между "Спартаком" и "Зенитом", который пройдет в рамках Премьер-лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Эти команды встретятся через несколько недель, а именно 16 августа. По словам Черчесова, к пятому туру обе команды наберут хорошую спортивную форму.
Поэтому в предстоящей игре можно будет увидеть истинные возможности "Спартака" и "Зенита". Бывший главный тренер "красно-белых" Деян Станкович отметил, что фактор игры на своем поле может помочь его команде.
По словам Черчесова, игра пройдет в бескомпромиссной и интересной манере. Он считает, что поддержка болельщиков, то есть "двенадцатый игрок", поможет "Спартаку".
Для справки, после двух туров "Зенит" набрал четыре очка, а "Спартак" — три очка. Эти результаты показывают текущее состояние команд в начале сезона.
Перед встречей сообщается, что обе команды хорошо готовятся. Поэтому ожидается, что эта игра станет интересным событием для футбольных болельщиков.