"Real" klubi hujumchisi Vinisius Junior futbol olamidagi asosiy mavzulardan biri bo‘lib qolmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Transfer News Live manbasining Cadena SER radiostansiyasiga tayanib bergan ma’lumotiga ko‘ra, Vinisius klubning so‘nggi shartnoma uzaytirish taklifini rad etgan. 25 yoshli futbolchining vakillari moliyaviy tomondan bu taklifni yetarli deb hisoblamagan.
Vinisius o‘zining maoshini Kilian Mbappe darajasiga ko‘tarishni talab qilmoqda. Braziliyalik futbolchi yangi mavsumdagi o‘yinlari orqali maoshining oshirilishini oqlashni maqsad qilgan.
Avvalroq matbuotda Vinisius va Mbappening asosiy maoshlari deyarli bir xil ekani, biroq fransiyalik futbolchi klubga erkin agent sifatida kelgani uchun katta bonus olgani bois, umumiy daromadi ko‘proq ekani haqida xabarlar chiqqan edi. "Real" klubi esa Vinisiusni boshqa klubga sotish masalasini ko‘rib chiqishga tayyor.
Klub rahbariyati futbolchi bilan yangi kelishuvga erisha olmasa, uning transferi bo‘yicha takliflarni ko‘rib chiqishi mumkin. Hozircha tomonlar o‘rtasida muzokaralar davom etmoqda.

Винисиус отказался от нового контракта с "Реалом"
Нападающий клуба "Реал" Винисиус Жуниор остается одной из главных тем в мире футбола. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Согласно информации, предоставленной источником Transfer News Live и радиостанцией Cadena SER, Винисиус отклонил последнее предложение клуба о продлении контракта. Представители 25-летнего футболиста сочли это предложение финансово недостаточным.
Винисиус требует повышения своей зарплаты до уровня Килиана Мбаппе. Бразильский футболист намерен оправдать увеличение своей зарплаты через игры в новом сезоне.
Ранее в прессе сообщалось, что основные зарплаты Винисиуса и Мбаппе практически одинаковы, однако французский футболист получил большую премию, так как пришел в клуб в качестве свободного агента, поэтому его общий доход выше. Клуб "Реал" готов рассмотреть возможность продажи Винисиуса в другой клуб.
Руководство клуба может рассмотреть предложения по трансферу, если не удастся достичь нового соглашения с футболистом. В настоящее время переговоры между сторонами продолжаются.