“Rostov” legionerlar cheklovi bo‘yicha rasmiy ma’lumotga ega emas
“Rostov” futbol klubi sport direktori Aleksey Ryskin Rossiya futbol ittifoqi prezidenti Aleksandr Dyukov klublarga legionerlar soni bo‘yicha cheklov kuchaytirilishi haqida xabar bergani haqidagi ma’lumotlarga o‘z munosabatini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ryskinning aytishicha, u bu borada shaxsiy tarzda hech qanday axborotga ega emas. U faqat ommaviy axborot vositalarida shunday xabarlarni o‘qiganini ta’kidladi.
Avvalroq sport vazirligi chet ellik futbolchilar sonini Rossiya oliy ligasi klublarida o‘n nafargacha kamaytirish rejalashtirilayotgani haqida xabarlar tarqalgan edi. Yangi tartibga ko‘ra, bir vaqtda maydonda atigi besh-etti nafar xorijlik futbolchi ishtirok etishi mumkin bo‘ladi.
Hozirgi paytda “Rostov” jamoasi Rossiya oliy ligasida ikki turdan so‘ng turnir jadvalida o‘n uchinchi o‘rinda bormoqda. Klub hozircha birorta ham ochko to‘plamagan.
Bu natija jamoaning mavsumni muvaffaqiyatli boshlay olmaganini ko‘rsatadi. Legionerlar soniga oid yangi cheklovlar tasdiqlansa, bu klub va boshqa jamoalarga qanday ta’sir qilishi hozircha noma’lum.

“Ростов” не имеет официальной информации по ограничению легионеров
Спортивный директор футбольного клуба “Ростов” Алексей Рыскин прокомментировал информацию о том, что президент Российского футбольного союза Александр Дюков сообщил клубам о ужесточении ограничений на количество легионеров. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Рыскина, он не имеет никакой информации по этому вопросу. Он лишь отметил, что читал такие сообщения в средствах массовой информации.
Ранее сообщалось, что Министерство спорта планирует сократить количество иностранных футболистов в клубах Российской Премьер-Лиги до десяти человек. Согласно новым правилам, на поле одновременно смогут находиться только пять-семь иностранных игроков.
В настоящее время команда “Ростов” занимает тринадцатое место в турнирной таблице Российской Премьер-Лиги после двух туров. Клуб пока не набрал ни одного очка.
Этот результат показывает, что команда не смогла удачно начать сезон. Если новые ограничения по количеству легионеров будут утверждены, пока неизвестно, как это повлияет на клуб и другие команды.