Sobiq poytaxt jamoasi “Spartak”ning sobiq futbolchisi Eduard Mor jamoaning yangi mavsum boshidagi natijalari haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Mutaxassisning ta’kidlashicha, “Spartak” o‘z maydonida “Baltika”ga 0:3 hisobida mag‘lub bo‘lgach, jamoaning mavsum boshlanishini muvaffaqiyatli deb atash qiyin. Uning aytishicha, o‘sha paytda “Spartak” tarkibida kutilgan kuchaytirishlar hali amalga oshirilmagan edi.
Eduard Mor, shuningdek, o‘yinchi Zablotnovning xatolari jamoaning hozirgi holatiga olib kelganini qayd etdi. Uning fikricha, “Spartak” uchun mavsumning boshlanishi juda omadsiz bo‘ldi.
Eslatib o‘tamiz, Rossiya chempionatining uchinchi turida Dejan Stankovich boshchiligidagi “Spartak” jamoasi 3 avgust kuni safarda “Akron”ga qarshi uchrashuv o‘tkazadi. Jamoa muxlislari navbatdagi o‘yinda yaxshi natija kutmoqda.
“Spartak” hozircha o‘z oldiga qo‘yilgan vazifalarga to‘liq erisha olgani yo‘q. Shu sababdan, jamoada muammolar borligi ochiq ko‘rinmoqda.

Эдуард Мор: “Спартак” сезон неудачно начал
Бывший игрок столичной команды “Спартак” Эдуард Мор высказал свое мнение о результатах команды в начале нового сезона. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам специалиста, после того как “Спартак” на своем поле проиграл “Балтике” со счетом 0:3, трудно назвать начало сезона успешным. Он отметил, что на тот момент в составе “Спартака” еще не были проведены ожидаемые усиления.
Эдуард Мор также отметил, что ошибки игрока Заблотнова привели к нынешнему состоянию команды. По его мнению, начало сезона для “Спартака” оказалось очень неудачным.
Напомним, что в третьем туре чемпионата России команда “Спартак” под руководством Деяна Станковича 3 августа проведет выездной матч против “Акрона”. Болельщики команды ожидают хорошего результата в следующей игре.
Пока “Спартак” не смог полностью справиться с поставленными задачами. Поэтому проблемы в команде очевидны.