Jedson: Do‘stlik maydonda emas, raqibga imkon bermayman
Jedson Fernandes va Baxtiyor Zaynutdinov ilgari Turkiyaning “Beshiktosh” jamoasida birga o‘ynagan. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Yaqinda esa har ikkisi Rossiya klublariga o‘tdi: Jedson “Spartak” tarkibiga qo‘shildi, Baxtiyor esa “Dinamo” jamoasiga o‘tdi. Jedson o‘zining Baxtiyor bilan munosabatlari haqida fikr bildirdi.
Jedsonning aytishicha, Baxtiyor unga aka singari yaqin inson. Ular o‘zaro yaxshi munosabatda bo‘lishgan va Jedson Baxtiyorning yangi jamoaga o‘tganidan xursand ekanini ta’kidladi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, Baxtiyor anchadan beri Rossiya Premyer-ligasiga qaytishni istagan. Endi esa ular Moskvada yana uchrashishga umid qilishmoqda.
Biroq Jedson “Spartak” va “Dinamo” o‘rtasidagi o‘yinda maydonda do‘stlik chetga surilishini aytdi. U Baxtiyor endi “Spartak”ning asosiy raqibida to‘p surayotganini eslatib, o‘zini mag‘lub qilishiga yo‘l qo‘ymasligini ta’kidladi.
Yaqin kunlarda Rossiya Premyer-ligasi doirasida “Dinamo” “Krasnodar”ga qarshi bahs olib boradi, “Spartak” esa “Akron” jamoasiga qarshi maydonga tushadi. Shu tarzda, har ikki futbolchi yangi jamoalari safida o‘zini ko‘rsatishga harakat qiladi.

Jedson: Дружба не на поле, я не даю шанса сопернику
Дедсон Фернандес и Бахтиёр Зайнутдинов ранее играли вместе в турецком клубе "Бешикташ". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Недавно оба игрока перешли в российские клубы: Дедсон присоединился к "Спартаку", а Бахтиёр перешёл в команду "Динамо". Дедсон высказался о своих отношениях с Бахтиёром.
По словам Дедсона, Бахтиёр для него близкий человек, как брат. Они поддерживали хорошие отношения, и Дедсон отметил, что рад переходу Бахтиёра в новую команду.
По его словам, Бахтиёр давно хотел вернуться в Российскую Премьер-Лигу. Теперь они надеются снова встретиться в Москве.
Однако Дедсон сказал, что на матче между "Спартаком" и "Динамо" дружба уйдёт на второй план. Он напомнил, что Бахтиёр теперь играет за основного соперника "Спартака" и подчеркнул, что не позволит себе проиграть.
В ближайшие дни в рамках Российской Премьер-Лиги "Динамо" проведёт матч против "Краснодара", а "Спартак" выйдет на поле против команды "Акрон". Таким образом, оба футболиста постараются проявить себя в своих новых командах.