Akron va Krylya Sovetov raqobati hududga foyda keltirmoqda
Pavel Morozov, Tolyatti shahridagi "Akron" futbol klubi egasi, Samaradagi "Krylya Sovetov" jamoasi bilan bo‘layotgan raqobat haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, ushbu ikki klub bir hududda joylashgani va qo‘shni bo‘lgani uchun raqobat tabiiy holda yuzaga keladi. Morozovning ta’kidlashicha, hududiy derbi har doim qiziqarli voqea bo‘lib kelgan va bu kabi holatlarni boshqa shaharlarda uchratish qiyin.
Moskva shahridan tashqari, boshqa shaharlarda bunday kuchli derbilar deyarli yo‘q. Morozov, shuningdek, raqobat sog‘lom muhitda kechishini, hasad va adovat bo‘lmasligini istashini aytdi.
So‘nggi yillarda "Akron" va "Krylya Sovetov" klublari nafaqat bir hudud nomidan ishtirok etmoqda, balki bir stadionda ham o‘yinlar o‘tkazmoqda. Bu esa ikki jamoa o‘rtasidagi raqobatni yanada kuchaytirmoqda.
Morozovning ta’kidlashicha, "Akron" klubi Rossiya oliy ligasidagi ilk mavsumida to‘qqizinchi o‘rinni egalladi va 2030 yilgacha o‘z stadioniga ega bo‘lishni rejalashtirmoqda. Shu orqali klub mustaqil infratuzilmasini rivojlantirishga harakat qilmoqda.

Акрон и Крылья Советов соперничество приносит пользу региону
Павел Морозов, владелец футбольного клуба "Акрон" из Тольятти, высказал свое мнение о конкуренции с командой "Крылья Советов" из Самары. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, конкуренция возникает естественным образом, поскольку эти два клуба расположены в одном регионе и являются соседями. Морозов отметил, что региональное дерби всегда было интересным событием, и такие ситуации трудно встретить в других городах.
Кроме Москвы, в других городах практически нет таких сильных дерби. Морозов также сказал, что хочет, чтобы конкуренция проходила в здоровой атмосфере, без зависти и вражды.
В последние годы клубы "Акрон" и "Крылья Советов" участвуют не только под одним названием региона, но и проводят игры на одном стадионе. Это еще больше усиливает конкуренцию между двумя командами.
По словам Морозова, клуб "Акрон" занял девятое место в своем первом сезоне в Российской Премьер-Лиге и планирует иметь свой стадион к 2030 году. Таким образом, клуб стремится развивать независимую инфраструктуру.
Ожидается, что эта конкуренция также окажет положительное влияние на развитие регионального футбола.