PSJ Shevalye va Zabarniyni sotib olish arafasida
Parijning "Pari Sen-Jermen" futbol klubi hozirda ikki yirik transfer bitimini amalga oshirishga tayyorgarlik ko‘rmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Klub tarkibiga "Lill" jamoasining darvozaboni Luka Shevalye va "Bornmut" jamoasining markaziy himoyachisi Ilya Zabarniy qo‘shilishi kutilmoqda. Mashhur futbol yangiliklari manbalari bergan ma’lumotlarga ko‘ra, Fransiya klubi rahbariyati ushbu ikki futbolchini yaqin kunlarda jamoaga qo‘shib olishiga ishonch bildirgan.
Klub bu futbolchilar bilan shartnoma shartlari bo‘yicha kelishuvga allaqachon erishgan. 23 yoshli Luka Shevalye transferi "Pari Sen-Jermen" klubiga 40 million yevroga tushishi kutilmoqda.
22 yoshli Ilya Zabarniy uchun esa klub taxminan 60 million yevro to‘lashga tayyor. Hozirda mavjud bo‘lgan ma’lumotlarga ko‘ra, bu transferlar tez orada rasman e’lon qilinishi mumkin.
Klub rahbariyati yangi futbolchilar jamoaning kuchini oshirishiga va kelgusi mavsumda yuqori natijalarga erishishiga umid qilmoqda. Shu bilan birga, bu transferlar "Pari Sen-Jermen"ning xalqaro maydondagi raqobatbardoshligini oshirishga xizmat qiladi.

PSJ на грани покупки Шевалье и Забарныи
Футбольный клуб "Пари Сен-Жермен" в настоящее время готовится к осуществлению двух крупных трансферов. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Ожидается, что в состав клуба войдут вратарь "Лилля" Лука Шевалье и центральный защитник "Борнмута" Илья Заборный. По данным известных источников футбольных новостей, руководство французского клуба выразило уверенность в том, что этих двух футболистов скоро присоединят к команде.
Клуб уже достиг соглашения по условиям контракта с этими футболистами. Ожидается, что трансфер 23-летнего Луки Шевалье обойдется "Пари Сен-Жермен" в 40 миллионов евро.
Что касается 22-летнего Ильи Заборного, клуб готов заплатить примерно 60 миллионов евро. Согласно имеющимся данным, эти трансферы могут быть официально объявлены в ближайшее время.
Руководство клуба надеется, что новые футболисты укрепят команду и помогут достичь высоких результатов в следующем сезоне. В то же время эти трансферы будут способствовать повышению конкурентоспособности "Пари Сен-Жермен" на международной арене.