Xabi Alonso “Real” hujumini ikki futbolchi bilan quradi
Madridning “Real” futbol klubi bosh murabbiyi Xabi Alonso jamoani yangilash ishlarini davom ettirmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
O‘tgan mavsum “qaymoqranglilar” uchun muvaffaqiyatsiz kechdi. Klub Ispaniya chempionatida ikkinchi o‘rinni egalladi, shuningdek, Ispaniya Kubogi va Superkubogi finalida “Barselona”ga mag‘lub bo‘ldi.
Chempionlar ligasining chorak final bosqichida ham jamoa musobaqani tark etdi. May oyining oxirida Madrid klubi bosh murabbiyi Karlo Anchelotti o‘z lavozimini tark etdi va uning o‘rniga Xabi Alonso bosh murabbiy etib tayinlandi.
Yangi bosh murabbiy oldida turgan asosiy masalalardan biri jamoaning hujumkor futbolchilarini muvozanatni buzmasdan joylashtirishdir. ESPN nashrining ma’lumotiga ko‘ra, Xabi Alonso boshlang‘ich tarkibda ikki hujumchidan foydalanishni rejalashtirmoqda.
Taxminlarga ko‘ra, hujumda Kiliyan Mbappe va Vinisius Junior asosiy o‘rinlarni egallashi kutilmoqda. Bu o‘zgarishlar “Real”ning yangi mavsumdagi natijalariga ijobiy ta’sir ko‘rsatishi umid qilinmoqda.

Хаби Алонсо строит атаку "Реала" с двумя футболистами
Главный тренер футбольного клуба “Реал” из Мадрида Хаби Алонсо продолжает работу по обновлению команды. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Прошлый сезон оказался неудачным для “сливочных”. Клуб занял второе место в чемпионате Испании, а также проиграл “Барселоне” в финале Кубка Испании и Суперкубка.
На стадии четвертьфинала Лиги чемпионов команда также покинула турнир. В конце мая главный тренер мадридского клуба Карло Анчелотти покинул свой пост, и на его место был назначен Хаби Алонсо.
Одной из основных задач нового главного тренера является размещение атакующих игроков команды без нарушения баланса. По информации издания ESPN, Хаби Алонсо планирует использовать двух нападающих в стартовом составе.
По прогнозам, в атаке Килиан Мбаппе и Винисиус Жуниор займут основные позиции. Ожидается, что эти изменения положительно скажутся на результатах “Реала” в новом сезоне.