Son Xyon Min so‘nggi o‘yinida «Tottenxem» sardori bo‘ladi
Londonning «Tottenxem» futbol klubi vakili Son Xyon Min 3 avgust kuni «Nyukasl»ga qarshi o‘rtoqlik uchrashuvida jamoa sardori sifatida maydonga tushadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda jamoa bosh murabbiyi Tomas Frank ma’lum qildi. Murabbiyning aytishicha, hozircha koreyalik futbolchining o‘rniga kim sardor bo‘lishi haqida o‘ylamagan.
Tomas Frankning so‘zlariga ko‘ra, Son Xyon Min jamoani maydonga boshchilik qilib olib chiqadi va futbolchilarni harakatga undaydi. Eslatib o‘tamiz, 33 yoshli Son Xyon Min avvalroq yozgi transfer oynasida klubni tark etishi haqida xabar bergan edi.
U «Tottenxem» safida 15 yil davomida faoliyat olib bordi. Futbolchining amaldagi shartnomasi 2026 yil 30 iyungacha mo‘ljallangan edi.
Hozirda Son Xyon Minning transfer qiymati 20 million yevroga baholanmoqda. Shu tariqa, u uzoq yillar davomida klubga xizmat qilgan va o‘zining sadoqatini ko‘rsatgan futbolchi sifatida e’tirof etiladi.

Сон Хён Мин в своем последнем матче станет капитаном «Тоттенхэма»
Представитель лондонского футбольного клуба «Тоттенхэм» Сон Хён Мин выйдет на поле в качестве капитана команды в товарищеском матче против «Ньюкасла» 3 августа. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщил главный тренер команды Томас Франк. По словам тренера, пока никто не думал о том, кто займет место корейского футболиста в качестве капитана.
По словам Томаса Франка, Сон Хён Мин выведет команду на поле и будет подбадривать игроков. Напомним, что 33-летний Сон Хён Мин ранее сообщал о своем намерении покинуть клуб в летнее трансферное окно.
Он выступал за «Тоттенхэм» на протяжении 15 лет. Действующий контракт футболиста был рассчитан до 30 июня 2026 года.
В настоящее время трансферная стоимость Сона Хён Мина оценивается в 20 миллионов евро. Таким образом, он признается футболистом, который долгое время служил клубу и проявил свою преданность.