Krasnodar va Dinamo uchrashuvi oldidan taxminiy tarkiblar e’lon qilindi
3-tur doirasidagi Rossiya futbol oliy ligasi doirasida bugun kechqurun “Krasnodar” va Moskvaning “Dinamo” jamoalari o‘zaro bahs olib boradi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
“Evro-Futbol” nashri har ikki jamoaning taxminiy asosiy tarkibini e’lon qildi. “Krasnodar” jamoasi safida darvozani Agkatsev qo‘riqlaydi.
Himoyada Olas, Diego Kosta, Tormena va Petrov harakat qiladi. Yarim himoyachilar – Duglas Augusto, Chernikov va Viktor Sa.
Hujum chizig‘ida esa Spertsyan, Gustavo Santos hamda Kordoba maydonga tushishi kutilmoqda. “Dinamo” tarkibida darvozabon – Lunev.
Himoyachilar: Zaynutdinov, Marichal, Osipenko va Kaseres. Yarim himoyada Bitello, Glebov va Fomin o‘ynaydi.
Hujumda esa Ngamale, Sergeyev va Gladyshev harakat qiladi. “Dinamo” safida Artur Gomes, Konstantin Tyukavin, Luis Chaves va Roberto Fernandez jarohat sababli maydonga chiqa olmaydi.
Turnir jadvalida “Krasnodar” “Dinamo”dan bir ochkoga oldinda bormoqda. “Krasnodar” so‘nggi ikki uchrashuvda mag‘lub bo‘lgan: chempionat doirasida “Lokomotiv”ga va kubokda “Krylya Sovetov”ga 1:2 hisobida yutqazgan.
“Dinamo” esa o‘tgan haftada “Rostov”ni 1:0 hisobida mag‘lub etgan va kubok bahsida “Sochi” ustidan 3:2 hisobida g‘alaba qozongan. Uchrashuv bugun, 2-avgust kuni, Moskva vaqti bilan soat 20:30 da “Ozon Arena” stadionida boshlanadi.

Перед встречей Краснодар и Динамо были объявлены предполагаемые составы
Сегодня вечером в рамках третьего тура Российской футбольной премьер-лиги команды "Краснодар" и московское "Динамо" встретятся друг с другом. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Издание "Евро-Футбол" опубликовало предполагаемые составы обеих команд. В составе "Краснодара" ворота будет защищать Агкатцев.
В защите действуют Олас, Диего Коста, Тормена и Петров. Полузащитники – Дуглас Augusto, Черников и Виктор Са.
В атаке ожидаются Спертсян, Густаво Сантос и Кордоба. В составе "Динамо" вратарь – Лунёв.
Защитники: Зайнутдинов, Маричал, Осипенко и Касерес. В полузащите играют Бителло, Глебов и Фомин.
В атаке действуют Нгамале, Сергеев и Гладышев. В составе "Динамо" Артур Гомес, Константин Тюкавин, Луис Чавес и Роберто Фернандес не смогут выйти на поле из-за травм.
В турнирной таблице "Краснодар" опережает "Динамо" на одно очко. "Краснодар" потерпел поражение в последних двух матчах: в чемпионате от "Локомотива" и в кубке от "Крыльев Советов" со счетом 1:2.
"Динамо" же на прошлой неделе одержало победу над "Ростовом" со счетом 1:0 и в кубковом матче выиграло у "Сочи" со счетом 3:2. Матч начнется сегодня, 2 августа, в 20:30 по московскому времени на стадионе "Озон Арена".
Следите за текстовой онлайн-трансляцией матча "Краснодар" – "Динамо" Москва. Автор текста: Кирилл Иванцов