Mostovoy: “Spartak”dan Akron ustidan g‘alaba kutaman
Moskvadagi “Spartak” futbol klubining sobiq yarim himoyachisi Aleksandr Mostovoy RPL uchinchi turi doirasidagi o‘yin bo‘yicha o‘z fikrlari bilan o‘rtoqlashdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ushbu turda “qizil-oq” jamoa safarda Tol’yattining “Akron” klubi bilan uchrashadi. Mazkur uchrashuv 3-avgust kuni Samarada bo‘lib o‘tadi.
O‘yin boshlanishi Moskva vaqti bilan soat 13:30 ga belgilangan. Ekspertning ta’kidlashicha, bu safar maydonda kurash qattiq va og‘ir kechishi kutilmoqda.
Sababi, har ikki jamoa hafta davomida Rossiya Kubogi bahslarida ishtirok etgan. Shunga qaramay, Mostovoy “Spartak”dan g‘alaba kutmoqda.
Uning so‘zlariga ko‘ra, “Spartak” har bir turda faqat g‘alaba uchun maydonga chiqadi va jamoa ikkinchi marta ketma-ket ochko yo‘qotishni istamaydi. Hozirgi vaqtda “Akron” to‘rt ochko bilan turnir jadvalida ikkinchi o‘rinda bormoqda.
“Spartak” esa uch ochko bilan o‘ninchi pog‘onani egallab turibdi. O‘yin natijasi har ikkala jamoa uchun ham muhim ahamiyat kasb etadi, chunki ular jadvalda yuqori o‘rinlar uchun kurashmoqda.

Mostovoy: “Я ожидаю победу над «Спартаком» от «Акрона»
Бывший полузащитник московского футбольного клуба “Спартак” Александр Мостовой поделился своими мыслями о матче в рамках третьего тура РПЛ. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В этом туре “красно-белая” команда встретится в гостях с клубом “Акрон” из Тольятти. Этот матч пройдет 3 августа в Самаре.
Начало игры запланировано на 13:30 по московскому времени. По словам эксперта, в этот раз борьба на поле ожидается жесткой и тяжелой.
Причина в том, что обе команды принимали участие в матчах Кубка России на протяжении недели. Тем не менее, Мостовой ожидает победу от “Спартака”.
По его словам, “Спартак” выходит на поле в каждом туре только за победой, и команда не хочет терять очки во второй раз подряд. В настоящее время “Акрон” занимает второе место в турнирной таблице с четырьмя очками.
“Спартак” же находится на десятом месте с тремя очками. Результат игры имеет важное значение для обеих команд, так как они борются за высокие места в таблице.