Vadim Rakov ko‘proq o‘yin uchun ijaraga ketdi
Samara viloyatining “Krilya Sovetov” futbol klubi hujumchisi Vadim Rakov o‘zining ijaraga ketishi haqida izoh berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning futbolchilik huquqlari Moskvaning “Lokomotiv” klubiga tegishli. Vadim Rakovning aytishicha, u ko‘proq o‘yin amaliyoti olish uchun ijaraga chiqishni o‘zi istagan.
“Lokomotiv” esa bu qarorni qo‘llab-quvvatlagan. Yosh futbolchi o‘zining yangi jamoaga o‘tishi jarayoni ko‘p vaqt olmaganini ta’kidladi.
Rakovning so‘zlariga ko‘ra, uning yaqinlari ham ushbu qarorini to‘liq qo‘llab-quvvatlashgan. O‘tgan mavsumda Vadim Rakov klub darajasida 29 ta o‘yinda maydonga tushib, 3 ta gol urgan hamda 6 ta golli uzatmaga mualliflik qilgan.
Joriy mavsumda esa u 2 ta o‘yinda ishtirok etib, 2 ta gol kiritdi. Rakov uchun asosiy maqsad – muntazam o‘yin amaliyotiga ega bo‘lib, o‘z ustida ishlashni davom ettirish.
Uning fikricha, yangi klubda doimiy maydonga tushish imkoniyati o‘zini ko‘rsatish uchun muhim ahamiyatga ega. Vadim Rakov yosh bo‘lishiga qaramay, professional faoliyatida oldiga aniq maqsadlar qo‘ymoqda.

Вадим Раков ушел в аренду для большей игровой практики
Нападающий футбольного клуба "Крылья Советов" из Самарской области Вадим Раков прокомментировал свой переход в аренду. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Его права на игрока принадлежат московскому клубу "Локомотив". По словам Вадима Ракова, он сам хотел уйти в аренду, чтобы получить больше игровой практики.
"Локомотив" поддержал это решение. Молодой футболист отметил, что процесс перехода в новую команду не занял много времени.
По словам Ракова, его близкие также полностью поддержали это решение. В прошлом сезоне Вадим Раков провел 29 матчей на клубном уровне, забил 3 гола и сделал 6 голевых передач.
В текущем сезоне он принял участие в 2 матчах и забил 2 гола. Основная цель Ракова – получить регулярную игровую практику и продолжать работать над собой.
По его мнению, возможность регулярно выходить на поле в новом клубе имеет важное значение для проявления себя. Несмотря на свою молодость, Вадим Раков ставит перед собой четкие цели в профессиональной карьере.