Mostovoy Maksimenkoni ishonchli darvozabon deb atadi
Sobiq poytaxt jamoasi “Spartak”ning yarim himoyachisi Aleksandr Mostovoy “xalq jamoasi” darvozaboni Aleksandr Maksimenko manziliga yo‘llanayotgan tanqidlar yuzasidan o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Mostovoyning so‘zlariga ko‘ra, Maksimenko yaxshi darvozabon va u haqida salbiy fikrlar asossiz. Futbol eksperti, Maksimenkoni normal va ishonchli darvozabon sifatida baholadi.
Uning ta’kidlashicha, Maksimenko o‘z ustida doimiy ishlamoqda va jamoaga yordam berishga harakat qilmoqda. Yangi mavsumda 27 yoshli darvozabon ikki o‘yinda maydonga tushdi va ushbu uchrashuvlarda jami uchta gol o‘tkazib yubordi.
Shunga qaramay, murabbiylar shtabi unga ishonch bildirmoqda va asosiy tarkibda maydonga tushirishda davom etmoqda. “Spartak” Rossiya chempionati doirasidagi navbatdagi uchrashuvini Tolyatti shahri vakili “Akron” jamoasiga qarshi o‘tkazadi.
Ushbu bahs Samaradagi stadionda bo‘lib o‘tadi. Uchrashuv yakshanba kuni, 3 avgust sanasida tashkil etiladi.
O‘yin boshlanishi Moskva vaqti bilan soat 13:30 ga belgilangan. Jamoa muxlislari mazkur uchrashuvdan ijobiy natija kutmoqda.

Мостовой назвал Максименко надежным вратарем
Бывший полузащитник команды «Спартак» Александр Мостовой высказал свое мнение по поводу критики в адрес вратаря «народной команды» Александра Максименко. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Мостового, Максименко — хороший вратарь, и негативные мнения о нем необоснованны. Футбольный эксперт оценил Максименко как нормального и надежного вратаря.
Он отметил, что Максименко постоянно работает над собой и старается помочь команде. В новом сезоне 27-летний вратарь вышел на поле в двух матчах и пропустил в этих встречах в общей сложности три гола.
Тем не менее, тренерский штаб доверяет ему и продолжает выпускать в основном составе. «Спартак» проведет следующий матч в рамках чемпионата России против представителя города Тольятти команды «Акрон».
Этот поединок пройдет на стадионе в Самаре. Встреча состоится в воскресенье, 3 августа.
Начало игры запланировано на 13:30 по московскому времени. Болельщики команды ожидают положительного результата от этой встречи.