Mostovoy: Musayev tezda ishdan olinmaydi
Sobiq “Spartak” futbolchisi Aleksandr Mostovoy “Krasnodar” jamoasi bosh murabbiyi Murad Musayevning kelajagi haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Mutaxassisning aytishicha, klub rahbariyati Musayev boshchiligidagi jamoa ketma-ket uchinchi marta mag‘lubiyatga uchrasa ham, tezda qaror chiqarmaydi. Mostovoyning so‘zlariga ko‘ra, har doim chempionat boshida kimdadir natijalar yaxshi bo‘ladi, boshqalarda esa aksincha.
Lekin vaqt o‘tishi bilan hamma narsa o‘z o‘rniga tushadi. Eslatib o‘tamiz, yangi mavsumning dastlabki uchta uchrashuvida “Krasnodar” ikki bor o‘z maydonida mag‘lub bo‘ldi.
Jamoa 2-avgust kuni o‘z maydonida “Dinamo” klubini qabul qiladi. Ushbu o‘yin soat 20:30 da boshlanishi rejalashtirilgan.
O‘yinning matnli onlayn translyatsiyasi LiveResult portalida taqdim etiladi. Shu tariqa, klub rahbariyati hozircha Musayevga ishonch bildirib turibdi va jamoaning natijalariga ko‘ra shoshilinch xulosalar qilmayapti.
Chempionat davomida ko‘plab o‘zgarishlar bo‘lishi mumkin va yakuniy natijalar mavsum oxirida ma’lum bo‘ladi.

Mostovoy: Мусаев быстро не будет уволен
Бывший футболист «Спартака» Александр Мостовой высказал свое мнение о будущем главного тренера команды «Краснодар» Мурада Мусаева. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам специалиста, руководство клуба не примет быстрое решение, даже если команда под руководством Мусаева потерпит третье подряд поражение. По словам Мостового, всегда в начале чемпионата у кого-то результаты хорошие, у других — наоборот.
Но со временем все встанет на свои места. Напомним, что в первых трех матчах нового сезона «Краснодар» дважды проиграл на своем поле.
Команда 2 августа примет клуб «Динамо» на своем стадионе. Этот матч запланирован на 20:30.
Текстовая онлайн-трансляция игры будет представлена на портале LiveResult. Таким образом, руководство клуба пока доверяет Мусаеву и не спешит делать выводы по результатам команды.
В ходе чемпионата может произойти множество изменений, и окончательные результаты станут известны в конце сезона.