Jey Idzesga “Sassuolo”, “Verona” va “Torino”dan qiziqish ortdi
Italiyaning uchta futbol klubi “Venetsiya” jamoasi sardori Jey Idzes xizmatlariga qiziqish bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Futbolchining narxi taxminan 10 million yevroga baholanmoqda. “Sassuolo”, “Verona” va “Torino” klublari allaqachon Jey Idzes hamda uning jamoasi bilan zarur muzokaralarni olib bordi.
“Verona” aynan Idzesni tarkibiga qo‘shmoqchi bo‘lsa, “Sassuolo” yana Fali Kande ismli futbolchini ham sotib olish istagini bildirgan. “Torino” esa Idzesni hujumchi Oriostanio bo‘yicha kelishuvning bir qismi sifatida ko‘rib chiqmoqda.
Agar “Spartak Moskva”dan Saúl Koko taklifni qabul qilsa, “Torino” bu transfer uchun mablag‘ ajratishi mumkin. Jey Idzes 25 yoshda, u Niderlandiyada tug‘ilgan va hozirda Indoneziya terma jamoasini himoya qiladi.
O‘tgan mavsumda Idzes klub safida 37 ta o‘yin o‘tkazdi, 5 marta sariq kartochka oldi va 2 ta gol urdi. Uning jamoasi Italiya chempionatining A seriyasidan chiqib ketdi va musobaqani oxirgi o‘rinlardan birida yakunladi.
Shu sababli, hozirda futbolchining kelajagi borasida turli takliflar ko‘rib chiqilmoqda. Mazkur transferlar bo‘yicha yakuniy qarorlar yaqin kunlarda ma’lum bo‘lishi kutilmoqda.

Джей Идзесу проявили интерес "Сассуоло", "Верона" и "Торино"
Три футбольных клуба Италии проявили интерес к услугам капитана команды «Венеция» Джей Идеса. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Стоимость футболиста оценивается примерно в 10 миллионов евро. Клубы «Сассуоло», «Верона» и «Торино» уже провели необходимые переговоры с Джей Идесом и его командой.
«Верона» хочет именно подписать Идеса, в то время как «Сассуоло» также выразил желание приобрести футболиста по имени Фали Кандэ. «Торино» рассматривает Идеса как часть сделки по нападающему Ориостанио.
Если Саúl Коко из «Спартака Москва» примет предложение, «Торино» может выделить средства на этот трансфер. Джей Идес 25 лет, он родился в Нидерландах и сейчас защищает цвета сборной Индонезии.
В прошлом сезоне Идес провел 37 матчей за клуб, получил 5 желтых карточек и забил 2 гола. Его команда вылетела из Серии А чемпионата Италии и завершила соревнование на одном из последних мест.
По этой причине в настоящее время рассматриваются различные предложения относительно будущего футболиста. Окончательные решения по этим трансферам ожидаются в ближайшие дни.