Kabore: Galitskiy yana chempionlikka loyiq deb hisoblaydi
Sobiq futbolchi Sharls Kabore “Krasnodar” jamoasining yangi mavsumda Rossiya oliy ligasida chempionlik unvonini saqlab qolish imkoniyatlari haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning aytishicha, “Krasnodar” chempionlikni himoya qilishga qodir va bu jamoaning kuchi yetadi. Kabore klub prezidenti Galitskiy ham yana bir g‘alabaga loyiq ekanini ta’kidladi.
Hozirgi vaqtda “Krasnodar” jamoasi ikki turdan so‘ng uch ochko to‘plagan va turnir jadvalida to‘qqizinchi o‘rinda bormoqda. Navbatdagi uchrashuvda Murad Musayev boshchiligidagi jamoa o‘z maydonida poytaxtning “Dinamo” jamoasini qabul qiladi.
Ushbu o‘yin bugun, 2-avgust kuni bo‘lib o‘tadi va boshlanish vaqti mahalliy soat bilan 20:30 ga belgilangan. “Krasnodar” jamoasi yangi mavsumda ham yaxshi natijalarga erishishni maqsad qilgan.
Muxlislar jamoaning har bir o‘yinidan g‘alaba kutishmoqda. Klub rahbariyati va futbolchilarning oldida chempionlik uchun kurash davom ettirish vazifasi turibdi.

Каборе: Галицкий снова считает себя достойным чемпионства
Бывший футболист Шарль Каборе высказал свое мнение о шансах команды "Краснодар" сохранить титул чемпиона в новом сезоне Российской Премьер-Лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, "Краснодар" способен защитить чемпионство, и силы этой команды достаточно. Каборе также отметил, что президент клуба Галицкий снова достоин победы.
В настоящее время команда "Краснодар" после двух туров набрала три очка и занимает девятое место в турнирной таблице. В следующем матче команда под руководством Мурада Мусаева примет на своем поле столичное "Динамо".
Эта игра состоится сегодня, 2 августа, и начало запланировано на 20:30 по местному времени. Команда "Краснодар" также ставит цель добиться хороших результатов в новом сезоне.
Болельщики ожидают победы от каждой игры команды. Перед руководством клуба и футболистами стоит задача продолжать борьбу за чемпионство.