Sobiq poytaxt «Dinamo» futbolchisi Sharls Kabore jamoa bosh murabbiyi Valeriy Karpin boshchiligidagi jamoaning Rossiya oliy ligasining yangi mavsumidagi imkoniyatlari haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U o‘z intervyusida «Dinamo»ga yangi mavsumda muvaffaqiyat tilab, bu klubda katta maqsadlar borligini ta’kidladi. Kaborening so‘zlariga ko‘ra, «Dinamo» ushbu maqsadlarni amalga oshira oladimi yoki yo‘qmi, bu murakkab savol bo‘lib qolmoqda.
Ma’lumot uchun, ikki turdan so‘ng «Dinamo» to‘rtta ochko jamg‘arib, Rossiya oliy ligasi turnir jadvalida to‘rtinchi o‘rinni egallab turibdi. Keyingi o‘yinda Valeriy Karpin boshchiligidagi jamoa safarda amaldagi chempion — «Krasnodar» bilan kuch sinashadi.
Ushbu uchrashuv shanba kuni, 2-avgust sanasida bo‘lib o‘tadi. O‘yin boshlanish vaqti Moskva bo‘yicha 20:30 ga belgilangan.
Jamoa oldida turgan vazifalar va yangi mavsumdagi natijalar muxlislar uchun ham qiziq bo‘lib qolmoqda. Klub rahbariyati va futbolchilarning maqsad sari intilishi natijalarda ham o‘z aksini topishiga ishonch bildirildi.

Каборе: Динамо в новом сезоне к высоким целям
Бывший игрок «Динамо» Шарль Каборе высказал свое мнение о возможностях команды в новом сезоне Российской Премьер-Лиги под руководством главного тренера Валерия Карпина. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В своем интервью он пожелал «Динамо» успехов в новом сезоне, подчеркнув, что у клуба есть большие цели. По словам Каборе, остается сложным вопросом, сможет ли «Динамо» реализовать эти цели или нет.
Для справки, после двух туров «Динамо» набрало четыре очка и занимает четвертое место в турнирной таблице Российской Премьер-Лиги. В следующем матче команда Валерия Карпина встретится в гостях с действующим чемпионом — «Краснодаром».
Эта встреча состоится в субботу, 2 августа. Время начала игры назначено на 20:30 по московскому времени.
Задачи, стоящие перед командой, и результаты в новом сезоне остаются интересными для болельщиков. Руководство клуба и стремление футболистов к цели должны также отразиться в результатах.