Chelestini kelganiga bir oy, natijalar ijobiy bo‘ldi
Rossiya terma jamoasi va Ispaniyaning “Sel’ta” klubi sobiq yarim himoyachisi Aleksandr Mostovoy Moskvaning CSKA jamoasidagi murabbiylar almashinuvi haqida o‘z fikrlari bilan o‘rtoqlashdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Aleksandr Mostovoyning aytishicha, bir oy avval CSKA yangi bosh murabbiyi Fabio Chelestini haqida ko‘pchilik deyarli hech narsa bilmas edi. Hozir esa jamoa Superkubokda g‘alaba qozondi va yana bir necha muhim o‘yinlarda zafar quchdi.
Ayrimlar bu natijalar oldingi murabbiy Marko Nikolichning mehnati deb hisoblashlari mumkin. Biroq Mostovoyning fikriga ko‘ra, Nikolich CSKAda bir yil ishlagan va jamoaga o‘z hissasini qo‘shgan bo‘lsa-da, hozirgi yutuqlar Chelestinining ham xizmatidir.
Serbiyalik mutaxassis Marko Nikolich 2024-2025 yilgi mavsumda CSKA jamoasini boshqargan. Uning boshchiligida jamoa Rossiya chempionatida uchinchi o‘rinni egalladi va Fonbet Rossiya Kubogini qo‘lga kiritdi.
Yozda esa Nikolich Gretsiyaning AEK jamoasidan taklif oldi va u yerga yo‘l oldi. Uning o‘rniga esa Shveysariyalik Fabio Chelestini bosh murabbiy etib tayinlandi.
Chelestini avval “Bazel” va “Lyutsern” klublari bilan bir necha sovrinlarni qo‘lga kiritgan tajribali mutaxassis hisoblanadi. Hozirda u CSKA jamoasini yangi bosqichga olib chiqish uchun harakat qilmoqda.

Челестини пришел месяц назад, результаты положительные
Бывший полузащитник сборной России и испанского клуба «Сельта» Александр Мостовой поделился своими мыслями о смене тренеров в московском ЦСКА. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Александра Мостового, месяц назад о новом главном тренере ЦСКА Фабио Челестини почти никто ничего не знал. А сейчас команда одержала победу в Суперкубке и выиграла еще несколько важных матчей.
Некоторые могут считать эти результаты заслугой предыдущего тренера Марко Николича. Однако, по мнению Мостового, Николич проработал в ЦСКА год и внес свой вклад в команду, но нынешние успехи также являются заслугой Челестини.
Сербский специалист Марко Николич возглавлял ЦСКА в сезоне 2024-2025 годов. Под его руководством команда заняла третье место в чемпионате России и завоевала Кубок России Фонбет.
Летом Николич получил предложение от греческого клуба АЕК и уехал туда. На его место был назначен швейцарец Фабио Челестини в качестве главного тренера.
Челестини является опытным специалистом, который ранее завоевал несколько трофеев с клубами «Базель» и «Люцерн». В настоящее время он пытается вывести команду ЦСКА на новый уровень.