Sennikov: Zenit uchun CSKAga qarshi o‘yin oson bo‘lmaydi
Rossiya milliy terma jamoasining sobiq futbolchisi Dmitriy Sennikov Premier-liga uchinchi turi doirasida bo‘lib o‘tadigan “Zenit” va “CSKA” o‘rtasidagi uchrashuv haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, kubok uchrashuvi CSKA jamoasi yaxshi tayyorgarlikka ega ekanini va bir-biri bilan yaxshi o‘ynashini ko‘rsatdi. Sennikovning ta’kidlashicha, “Zenit”ga bu safar g‘alaba qozonish oson bo‘lmaydi.
So‘nggi uchrashuvlarda ham “Zenit”ga “armiyachilar”ga qarshi o‘ynash anchayin qiyin kechmoqda. Kubok bahsida ham “Zenit” CSKAga mag‘lub bo‘lgani, bundan oldin ham g‘alaba qozona olmagani ta’kidlandi.
Shu bilan birga, Sennikov “Zenit” jamoasini bu bahsda favorit deb hisoblaydi. Uning fikriga ko‘ra, “Zenit” o‘z maydonida o‘ynaydi va tarkibi raqibga qaraganda kuchliroq.
“Zenit” va “CSKA” uchrashuvi yakshanba kuni, 3-avgust sanasida bo‘lib o‘tadi. Uchrashuv Sankt-Peterburgdagi “Gazprom Arena” stadionida soat 18:00da boshlanadi.

Sennikov: Игра против ЦСКА для Зенита не будет легкой
Бывший футболист сборной России Дмитрий Сенников высказал мнение о матче между «Зенитом» и «ЦСКА», который пройдет в рамках третьего тура Премьер-лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, кубковая встреча показала, что команда ЦСКА хорошо подготовлена и хорошо играет друг с другом. Сенников подчеркивает, что «Зениту» в этот раз будет нелегко одержать победу.
В последних встречах «Зениту» было довольно сложно играть против «армейцев». Также отмечалось, что в кубковом матче «Зенит» проиграл ЦСКА и ранее не смог одержать победу.
Тем не менее, Сенников считает команду «Зенит» фаворитом в этом поединке. По его мнению, «Зенит» играет на своем поле, и его состав сильнее соперника.
Матч «Зенит» и «ЦСКА» состоится в воскресенье, 3 августа. Встреча начнется в 18:00 на стадионе «Газпром Арена» в Санкт-Петербурге.