CSKA “Zenit”ga qarshi faqat g‘alaba uchun o‘ynaydi
Sobiq “Zenit” futbolchisi Aleksey Strepetov bo‘lajak “ko‘k-oq-ko‘kimtirlar” va CSKA jamoalari o‘rtasidagi uchrashuv haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Strepetovning aytishicha, CSKA jamoasining yangi murabbiyi jamoaga juda faol va hujumkor o‘yin uslubini joriy qilmoqda. Uning fikriga ko‘ra, hozirda futbolchilar bosh murabbiyga ishonch bildirgan va bu holatda “armiyachilar”ning jismoniy tayyorgarligi “Zenit” jamoasidan ustun.
Strepetovning so‘zlariga ko‘ra, CSKA “Gazprom Arena” stadioniga faqat himoyalanish uchun emas, balki faqat g‘alaba uchun o‘ynash maqsadida tashrif buyuradi. Uchrashuvda CSKA hujumkor harakatlar bilan raqibga bosim o‘tkazishga harakat qiladi.
Rossiya chempionatining uchinchi turi doirasida “Zenit” va CSKA jamoalari o‘rtasidagi bellashuv 3-avgust kuni bo‘lib o‘tadi. Uchrashuv boshlanishi poytaxt vaqti bilan soat 18:00 ga belgilangan.
Ushbu o‘yin ikki kuchli jamoa o‘rtasida muhim ahamiyat kasb etadi va muxlislar qiziqarli futbol guvohi bo‘lishlari kutilmoqda.

ЦСКА будет играть только на победу против "Зенита"
Бывший игрок “Зенита” Алексей Стрепетов высказал мнение о предстоящем матче между “сине-бело-голубыми” и командой CSKA. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Стрепетова, новый тренер команды CSKA внедряет в команду очень активный и атакующий стиль игры. По его мнению, в настоящее время футболисты доверяют главному тренеру, и в этой ситуации физическая подготовка “армейцев” превосходит подготовку команды “Зенит”.
По словам Стрепетова, CSKA приезжает на стадион “Газпром Арена” не только для защиты, но и с целью играть только на победу. В матче CSKA будет пытаться оказывать давление на соперника с атакующими действиями.
Состязание между командами “Зенит” и CSKA в рамках третьего тура чемпионата России состоится 3 августа. Начало матча запланировано на 18:00 по московскому времени.
Эта игра имеет важное значение между двумя сильными командами, и ожидается, что зрители станут свидетелями интересного футбола.