Radchenko: Zenit chempionlik uchun asosiy da’vogar
Rossiyalik murabbiy Dmitriy Radchenko "Zenit" jamoasining joriy mavsum Rossiya futbol chempionatidagi imkoniyatlari haqida o‘z fikrlari bilan o‘rtoqlashdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Mutaxassisning ta’kidlashicha, "Zenit" mavsum boshida o‘z o‘yinini topishda muammoga duch keldi. Bunga jamoa futbolchisi Vendelning kelajagi bilan bog‘liq noaniqlik va Gersonning transferi sabab bo‘lgan.
Shunga qaramay, Radchenkoning fikriga ko‘ra, endilikda "Zenit" asta-sekin o‘z holatini tiklab, o‘yinini yaxshilab boradi. Radchenko "Zenit" hali ham chempionlik uchun asosiy da’vogar ekanini alohida qayd etdi.
Unga ko‘ra, tarkibi va zaxira o‘rindig‘i borasida bu jamoa eng kuchli hisoblanadi. Shuningdek, "Zenit" har bir o‘yinda o‘z imkoniyatlarini oshirib boradi va natijalarni yaxshilashga intiladi.
Hozirgi paytda Rossiya chempionati natijalariga qaraganda, ikki turdan so‘ng "Lokomotiv" jamoasi oltita ochko bilan turnir jadvalida birinchi o‘rinda bormoqda. "Zenit" esa to‘rt ochko jamg‘argan holda oltinchi o‘rinda joylashgan.
Shu bois, "Zenit" jamoasi oldinda bo‘ladigan o‘yinlarda yaxshi natijalarga erishish uchun kurashni davom ettiradi.

Радченко: Зенит главный претендент на чемпионство
Российский тренер Дмитрий Радченко поделился своими мыслями о шансах команды "Зенит" в текущем сезоне Российского футбольного чемпионата. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам специалиста, "Зенит" в начале сезона столкнулся с проблемами в поиске своей игры. Это было связано с неопределенностью вокруг будущего игрока команды Вендела и трансфером Герасона.
Тем не менее, по мнению Радченко, теперь "Зенит" постепенно восстанавливает свои позиции и улучшает свою игру. Радченко особо отметил, что "Зенит" по-прежнему является главным претендентом на чемпионство.
По его словам, по составу и запасным местам эта команда считается самой сильной. Кроме того, "Зенит" будет постепенно увеличивать свои шансы в каждой игре и стремиться к улучшению результатов.
На данный момент, согласно результатам чемпионата России, после двух туров команда "Локомотив" занимает первое место в турнирной таблице с шестью очками. "Зенит" же находится на шестом месте, имея в активе четыре очка.
Таким образом, команда "Зенит" продолжит борьбу за достижение хороших результатов в предстоящих играх.