Kuzmichev: Ugalde Zabolotnydan kuchliroq futbolchi
Futbol agenti Vladimir Kuzmichev “Spartak” jamoasi hujumchisi Anton Zabolotny bilan shartnoma imzolagani haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Kuzmichevning aytishicha, Zabolotnyni xarid qilish qarori unga biroz tushunarsiz tuyuldi. Uning so‘zlariga ko‘ra, o‘tgan mavsumda Manfred Ugalde o‘zini yaxshi tomondan ko‘rsatdi va kuchli futbolchi sifatida o‘zini isbotladi.
Kuzmichev bu borada Zabolotnyga hurmat bilan qarashini ta’kidlagan holda, Ugalde undan kuchliroq ekanini qayd etdi. Ma’lumot uchun, “Spartak” joriy yil yoz mavsumida 34 yoshli Anton Zabolotny bilan erkin agent sifatida shartnoma imzoladi.
Hujumchi “qizil-oq”lar safida barcha musobaqalar doirasida uchta o‘yinda maydonga tushdi va ikki marotaba golli uzatma berdi. Shuningdek, o‘tgan mavsumda Manfred Ugalde Rossiya chempionatining eng yaxshi to‘purarlaridan biri bo‘lgani ham alohida ta’kidlandi.
Bu holat yangi transferlarning jamoa uchun qanday natija berishini vaqt ko‘rsatadi. “Spartak” yangi futbolchilar yordamida oldiga yuqori maqsadlarni qo‘ygan.

Кузьмичев: Угальде сильнее футболист, чем Заболотный
Футбольный агент Владимир Кузьмичев высказал свое мнение о подписании контракта с нападающим команды "Спартак" Антоном Заболотным. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Кузьмичева, решение о покупке Заболотного показалось ему несколько непонятным. По его словам, в прошлом сезоне Мanfред Угальде проявил себя с хорошей стороны и доказал, что он сильный футболист.
Кузьмичев, подчеркивая свое уважение к Заболотному, отметил, что Угальде сильнее него. Для справки, "Спартак" в текущем летнем сезоне подписал контракт с 34-летним Антоном Заболотным как свободным агентом.
Нападающий провел три игры в составе "красно-белых" во всех турнирах и сделал две голевые передачи. Также было отмечено, что в прошлом сезоне Мanfред Угальде был одним из лучших бомбардиров чемпионата России.
Эта ситуация покажет, какой результат принесут новые трансферы для команды. "Спартак" поставил перед собой высокие цели с помощью новых футболистов.