Sennikov: Zenit yetakchilari hali to‘liq tayyor emas
Rossiya terma jamoasining sobiq futbolchisi Dmitriy Sennikovning fikriga ko‘ra, hozirgi “Zenit” jamoasida muayyan muammo mavjud. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning aytishicha, jamoaning barcha yetakchilari hozirda jismoniy holatda to‘liq tayyor emas. Shu sababli bosh murabbiy Sergey Semak har bir o‘yinda eng yaxshi tarkibni tanlashga majbur bo‘lmoqda.
Sennikovning fikriga ko‘ra, hozirgi tarkib hali Semak xohlagan darajada to‘liq shakllanmagan. Ayni vaqtda Sergey Semak “Zenit” klubini Rossiya Premer-ligasi doirasida “TsSKA” jamoasiga qarshi uy uchrashuviga tayyorlamoqda.
Mazkur o‘yin yakshanba kuni, 3-avgust sanasida bo‘lib o‘tadi. Uchrashuv “Gazprom Arena” stadionida o‘tkaziladi va boshlanish vaqti Moskva vaqti bilan soat 18:00 ga belgilangan.
Ushbu uchrashuvning matnli translyatsiyasi LiveResult portali tomonidan tashkil etiladi. Eslatib o‘tamiz, “Zenit” jamoasi Premer-liga doirasida o‘tkazilgan ikki turda to‘rt ochko to‘pladi.
Jamoaning hozirgi sport natijalari va tarkib holati klub uchun muhim ahamiyatga ega. Murabbiylar shtabi jismoniy tayyorgarlikni oshirish va eng yaxshi natijaga erishish uchun ish olib bormoqda.

Сенников: Зенит еще не полностью готов
По мнению бывшего футболиста сборной России Дмитрия Сенникова, в нынешней команде "Зенит" существует определенная проблема. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он утверждает, что все лидеры команды в настоящее время не находятся в полной физической форме. Поэтому главный тренер Сергей Семак вынужден выбирать лучший состав на каждую игру.
По мнению Сенникова, нынешний состав еще не полностью сформирован на том уровне, который хочет Семак. В данный момент Сергей Семак готовит клуб "Зенит" к домашнему матчу против команды "ЦСКА" в рамках Российской Премьер-лиги.
Этот матч состоится в воскресенье, 3 августа. Встреча пройдет на стадионе "Газпром Арена" и начнется в 18:00 по московскому времени.
Текстовая трансляция этого матча будет организована порталом LiveResult. Напоминаем, что команда "Зенит" набрала четыре очка в двух турах, проведенных в рамках Премьер-лиги.
Текущие спортивные результаты и состояние состава команды имеют важное значение для клуба. Тренерский штаб работает над повышением физической подготовки и достижением лучших результатов.