Radchenko: Spartak hali ham Rossiyada eng mashhur klub
Mashhur sobiq futbolchi Dmitriy Radchenko “Spartak” va “Zenit” jamoalarini mashhurlik darajasi bo‘yicha taqqoslab o‘tdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning aytishicha, ilgari “Spartak” shubhasiz eng mashhur klub bo‘lgan. Hozir ham Radchenkoning fikricha, “qizil-oq”lar “Zenit”dan biroz oldinda turibdi.
Bu haqda u Sport-Ekspress nashriga bergan intervyusida so‘z yuritgan. Mutaxassisning ta’kidlashicha, poytaxt klubining mashhurligi asosan “Spartak” sobiq Ittifoq va keyinchalik Rossiya chempionatlarida yetakchi bo‘lgani bilan bog‘liq.
Ayni paytda “Zenit” kuchli jamoa sifatida faqat 1980-yillar o‘rtalaridan boshlab tanila boshlagan. Kelgusi turda “qizil-oq”lar safarda “Akron”ga qarshi maydonga tushadi.
“Zenit” esa o‘z uyida Moskvaning CSKA jamoasini qabul qiladi. Har ikkala uchrashuv yakshanba kuni bo‘lib o‘tadi.
Shu tariqa, ikki klub o‘rtasidagi raqobat va ularning mashhurlik darajasi yana bir bor futbol muxlislari e’tiborida bo‘ladi.
Ronaldu oilasi sport zalida vaqt o‘tkazdi
Krishtianu Ronaldu va uning turmush o‘rtog‘i Jorjina Rodriges sport zalida o‘tgan vaqtlarini ijtimoiy tarmoq orqali kuzatuvchilari bilan bo‘lishdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi. Jorjina o‘zining

Радченко: Спартак все еще самый популярный клуб в России
Известный бывший футболист Дмитрий Радченко сравнил команды «Спартак» и «Зенит» по уровню популярности. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, раньше «Спартак» безусловно был самым популярным клубом. В настоящее время, по мнению Радченко, «красно-белые» немного опережают «Зенит».
Об этом он говорил в интервью изданию Спорт-Экспресс. По словам специалиста, популярность столичного клуба в основном связана с тем, что «Спартак» был лидером в чемпионатах бывшего Союза и затем России.
В то же время «Зенит» начал признаваться как сильная команда только с середины 1980-х годов. В следующем туре «красно-белые» выйдут на поле против «Акрона» в гостях.
«Зенит» же примет на своем стадионе московский ЦСКА. Оба матча состоятся в воскресенье.
Таким образом, конкуренция между двумя клубами и их уровень популярности снова окажутся в центре внимания футбольных болельщиков.