Adiev: Rakov harakatidan jamoa ko‘ngli to‘q
“Krilya Sovetov” bosh murabbiyi Magomed Adiev “Rostov”ga qarshi o‘yindan so‘ng o‘z fikrlari bilan o‘rtoqlashdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U bugungi o‘yinda jamoa imkoniyatlardan unumli foydalanganini ta’kidladi. Murabbiyning aytishicha, jamoa hujumchilari ikki bor darvozaga zarba yo‘llab, har ikki vaziyatda ham gol urishga muvaffaq bo‘lishdi.
Bu esa futbolchilarning mahorati va o‘z vazifasini to‘g‘ri bajara olishini ko‘rsatadi. Yaxshi futbolchilar jamoa uchun katta ustunlikdir.
Adiev, shuningdek, tarkibda ayrim o‘zgarishlar bo‘lganini qayd etdi. Masalan, Banyaats uchrashuvni asosiy tarkibda boshladi.
Murabbiyning fikriga ko‘ra, jamoada g‘alabali muhit bo‘lsa, futbolchilarning harakatlari ham ijobiy baholanadi. Banyaatsga hali o‘zini ko‘rsatish uchun vaqt kerak, biroq bugungi bahsda u kerakli paslarni berishga harakat qildi.
“Rostov” kuchli bosim bilan o‘ynaganligi sababli, aynan Banyaatsning maydonga asosiy tarkibda tushirilgani taktika nuqtai nazaridan to‘g‘ri qaror bo‘ldi. Murabbiy, shuningdek, Vadim Rakovning mavsum boshidagi muvaffaqiyatli o‘yinini ham alohida e’tirof etdi.
Uning fikricha, Rakov mashg‘ulotlarda ham, o‘yinda ham darvozani yaxshi ko‘radi va o‘z maqsadiga erishishga intiladi. Bu esa muvaffaqiyatning asosiy omillaridan biri sanaladi.
Adiev jamoaning uch g‘alaba va yetti ochko jamg‘argani kutilgan natija ekanini, lekin har bir o‘yinga alohida tayyorgarlik ko‘rishini aytdi. Uning so‘zlariga ko‘ra, natijani oldindan rejalashtirish emas, har bir bahsda raqobatbardosh bo‘lish muhim.

Adiev: Команда довольна действиями Ракова
Главный тренер "Крыльев Советов" Магомед Адиев поделился своими мыслями после матча с "Ростовом". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что команда эффективно использовала свои возможности в сегодняшней игре. По словам тренера, нападающие команды дважды нанесли удары по воротам и в обеих ситуациях смогли забить гол.
Это показывает мастерство футболистов и их способность правильно выполнять свои задачи. Хорошие футболисты — это большое преимущество для команды.
Адиев также отметил, что в составе были некоторые изменения. Например, Банияц начал матч в основном составе.
По мнению тренера, если в команде есть победная атмосфера, действия футболистов также оцениваются положительно. Банияцу еще нужно время, чтобы проявить себя, но в сегодняшнем матче он старался делать необходимые передачи.
Поскольку "Ростов" играл с сильным давлением, именно выход Банияца в основном составе был правильным решением с тактической точки зрения. Тренер также отдельно отметил успешную игру Вадима Ракова в начале сезона.
По его мнению, Раков хорошо относится к воротам как на тренировках, так и в игре, и стремится достичь своей цели. Это считается одним из основных факторов успеха.
Адиев сказал, что три победы и семь очков команды — это ожидаемый результат, но к каждой игре готовятся отдельно. По его словам, важно не планировать результат заранее, а быть конкурентоспособным в каждом матче.