Yaqinda «Chelsi» futbol klubi hujumchi Armando Broya transferi bo‘yicha «Byornli» bilan kelishuvga erishgani haqida ma’lumot paydo bo‘ldi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
London klubi ushbu futbolchini sotishdan qancha daromad olishi ham ma’lum qilindi. BBC axborotiga ko‘ra, «Chelsi» Armando Broyani sotishdan 20 million funt sterling oladi.
Yosh hujumchi esa yangi jamoasi bilan 2030 yilgacha shartnoma imzolashi kutilmoqda. Hozirda Broya yangi klubida tibbiy ko‘rikdan o‘tishga tayyorgarlik ko‘rmoqda.
Ma’lumot uchun, «Byornli» Angliya Premer-ligasida o‘ynash huquqini o‘tgan mavsumda Chempionshipda ikkinchi o‘rinni egallab qo‘lga kiritgan. Eslatib o‘tamiz, o‘tgan mavsum Broya «Everton» jamoasida ijara asosida to‘p surgan edi.
23 yoshli hujumchi «Everton» safida 11 ta o‘yinda maydonga tushgan bo‘lsa-da, gol yoki samarali uzatmalar bilan ajralib chiqa olmadi. Shu tarzda, Broya faoliyatini yangi bosqichda davom ettirish arafasida turibdi.

Челси покупает Брояна, получая 20 миллионов фунтов дохода
Недавно появилась информация о том, что футбольный клуб «Челси» достиг соглашения с «Бернли» по трансферу нападающего Армандо Броя. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Лондонский клуб также сообщил, сколько дохода он получит от продажи этого футболиста. По информации BBC, «Челси» получит 20 миллионов фунтов стерлингов от продажи Армандо Броя.
Молодой нападающий ожидается, что подпишет контракт с новой командой до 2030 года. В настоящее время Броя готовится пройти медицинское обследование в новом клубе.
Для справки, «Бернли» получил право играть в Английской Премьер-лиге, заняв второе место в Чемпионшипе в прошлом сезоне. Напоминаем, что в прошлом сезоне Броя играл за команду «Эвертон» на правах аренды.
23-летний нападающий, хотя и выходил на поле в 11 матчах за «Эвертон», не смог отличиться голами или результативными передачами. Таким образом, Броя стоит на пороге нового этапа в своей карьере.