Rossiya terma jamoasi va Moskvaning “Lokomotiv” klubi sobiq murabbiyi Yuriy Syomin Rossiya chempionatining “Krylya Sovetov” va “Rostov” jamoalari o‘rtasidagi uchrashuvi haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uchinchi tur doirasida o‘tgan mazkur bahsda Samaraliklar 4:1 hisobida ishonchli g‘alabaga erishdi. Syominning so‘zlariga ko‘ra, “Rostov” jamoasining mavsumni omadsiz boshlashiga aniq sababni aytish qiyin.
Uning fikricha, “Rostov” himoyasining yuqori chiziqda o‘ynashi raqiblarga ko‘plab imkoniyatlar yaratishga yordam bermoqda. Shu sababli, bu jamoa o‘z o‘yinida muammolarga duch kelmoqda.
Shuningdek, Yuriy Syomin “Krylya Sovetov” futbolchilarining harakatlarini yuqori baholadi. Unga ko‘ra, Samara jamoasi raqibni yaxshi o‘rgandi va to‘g‘ri xulosa chiqardi.
Mazkur uchrashuvdan so‘ng “Rostov” ochkosiz tarzda turnir jadvalining oxirgi pog‘onasida qolmoqda. “Krylya Sovetov” esa 7 ochko bilan hozircha ikkinchi o‘rinda bormoqda.

Сёмин: Не знаю причины неудачного старта Ростова
Бывший тренер сборной России и московского клуба «Локомотив» Юрий Сёмин высказал своё мнение о матче чемпионата России между командами «Крылья Советов» и «Ростов». Об этом сообщает Euro-football.ru.
В этом матче, прошедшем в рамках третьего тура, самарцы уверенно одержали победу со счётом 4:1. По словам Сёмина, трудно назвать точную причину неудачного старта команды «Ростов» в сезоне.
По его мнению, игра защиты «Ростова» на высоком уровне помогает соперникам создавать множество возможностей. Поэтому эта команда сталкивается с проблемами в своей игре.
Также Юрий Сёмин высоко оценил действия футболистов «Крыльев Советов». По его словам, самарская команда хорошо изучила соперника и сделала правильные выводы.
После этого матча «Ростов» остаётся на последнем месте в турнирной таблице без очков. «Крылья Советов» же с 7 очками на данный момент занимают второе место.