Musayev Kordobani mashg‘ulotdan chiqarib yubordi
“Krasnodar” jamoasi bosh murabbiyi Murad Musayev o‘yindan so‘ng “Dinamo”ga qarshi uchrashuv haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Jamoamiz uchun bu muhim g‘alabani qo‘lga kiritish nihoyatda ahamiyatli bo‘ldi. Oxirgi ikki mag‘lubiyatdan keyin butun jamoa xafa va ranjigan edi, garchi o‘yinimiz yomon bo‘lmagan bo‘lsa ham.
Ko‘plab imkoniyatlarimiz bo‘ldi, biroq to‘pni darvozaga yo‘llashda aniq harakat yetishmadi. Bizga biroz dadillik va qat’iyat yetishmayotgandi.
Hatto o‘yin yaxshi ketayotganida ham, bo‘shashmaslik, yana ko‘proq harakat qilish lozim. Bugungi uchrashuvda aynan shunday bo‘ldi.
Birinchi bo‘limda o‘yin deyarli teng kechdi. Ikkinchi bo‘limda esa ustunlik to‘liq bizning tomonimizda bo‘ldi, raqibni o‘z jarima maydoniga qisib qo‘ydik, ko‘plab standarts holatlar va bosim natijasida gol urildi.
Bu g‘alaba jamoamiz xarakterini yana bir bor ko‘rsatdi va aynan bugun juda muhim ahamiyatga ega bo‘ldi. “Dinamo”ga qarshi tayyorgarlik ko‘rayotganda, ularning to‘pni ko‘proq nazorat qilishga intilishini bilardik.
Biroq tarkibidagi ba’zi yo‘qotishlar, xususan, Bitello va Osipenko kabi futbolchilarning etishmasligi ularning o‘yiniga ta’sir ko‘rsatdi. Ular aynan maydondagi nazorat uchun muhim futbolchilar edi.
Kordoba uchun bugungi gol albatta juda muhim bo‘ldi. Bu nafaqat murabbiy, balki har bir inson uchun ham shunday.
U har doim g‘alabaga intiladi, mashg‘ulotlarda ham gol ura olmasa, maydonda qolib yana urinishda davom etadi. U doim gol urishni xohlaydi.
Kubok uchrashuvida 45 daqiqa o‘ynadi, ertasi kuni esa butun jamoa bilan yana mashg‘ulot qilish istagini bildirdi. Uni maydondan chiqarib yuborishga to‘g‘ri keldi.
Shuning uchun ham bu gol uning uchun juda muhim edi. Perrenning tarkibda yo‘qligi esa, afsuski, son mushaklaridagi jarohat bilan bog‘liq.
Fikrimcha, uni bir necha hafta maydonda ko‘ra olmaymiz. Jiddiy muammo emas, biroq to‘liq tiklanishi uchun vaqt kerak.

Мусаев выбросил Кордобу из тренировки
Главный тренер команды "Краснодар" Мурат Мусаев после матча высказал свое мнение о встрече с "Динамо". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Для нашей команды было крайне важно добиться этой победы. После двух последних поражений вся команда была расстроена и огорчена, хотя игра у нас была неплохой.
У нас было много возможностей, но не хватало точности в ударах по воротам. Нам не хватало немного смелости и решимости.
Даже когда игра идет хорошо, нельзя расслабляться, нужно действовать еще активнее. В сегодняшнем матче именно так и было.
В первом тайме игра была практически равной. Во втором тайме преимущество полностью было на нашей стороне, мы прижали соперника к его штрафной площади, в результате множества стандартов и давления был забит гол.
Эта победа еще раз показала характер нашей команды и сегодня она имела очень важное значение. Готовясь к встрече с "Динамо", мы знали, что они будут стремиться к большему контролю мяча.
Однако некоторые потери в составе, в частности отсутствие таких игроков, как Бителло и Осипенко, сказались на их игре. Они были важными футболистами для контроля на поле.
Гол Кордобы сегодня, безусловно, был очень важен. Это важно не только для тренера, но и для каждого человека.
Он всегда стремится к победе, даже если не может забить на тренировках, остается на поле и продолжает пытаться. Он всегда хочет забивать.
В кубковом матче он сыграл 45 минут, а на следующий день выразил желание снова тренироваться со всей командой. Его пришлось заменить.
Поэтому этот гол был для него очень важен. Отсутствие Перрена, к сожалению, связано с травмой в задней поверхности бедра.
На мой взгляд, мы не сможем увидеть его на поле в течение нескольких недель. Это не серьезная проблема, но для полного восстановления нужно время.