Dinamo futbol klubi Rossiya Premer-ligasining uchinchi turida safarda Krasnodar jamoasiga 0:1 hisobida mag‘lub bo‘ldi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Dinamo hujumda juda sust o‘yin ko‘rsatdi. Bu holat statistikada ham o‘z aksini topgan.
Opta ma’lumotlariga ko‘ra, Dinamo jamoasi ushbu uchrashuvda bor-yo‘g‘i uch marta zarba berdi. Shuningdek, raqib jarima maydonchasidan birorta ham zarba yo‘llanmadi.
Umuman olganda, darvoza tomon aniq zarba ham qayd etilmadi. Burchak to‘plari ham bo‘lmadi.
Dinamo futbolchilari raqib jarima maydonchasida to‘rt marta to‘pga tegdi. Qayd etish joiz, Dinamo so‘nggi bor Rossiya chempionatida bir o‘yinda shunchalik kam zarba berganini 2011 yilda, Rubin jamoasiga qarshi uchrashuvda ko‘rsatgan edi.
O‘shanda ham uchta zarba qayd etilgandi. Bundan tashqari, 2009 yildan buyon olib borilgan kuzatuvlarga ko‘ra, Dinamo ilk bor raqib jarima maydonchasidan birorta ham zarba bera olmadi.
Navbatdagi turda Dinamo safarda Sochi jamoasiga qarshi maydonga tushadi. Bu bahsda jamoa oldingi o‘yinlardagi xatolarni takrorlamaslikka harakat qiladi.

Динамо впервые не смогло нанести удар с штрафной площади соперника
Футбольный клуб Динамо проиграл команде Краснодар со счетом 0:1 в третьем туре Российской Премьер-Лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Динамо показало очень слабую игру в атаке. Эта ситуация также отразилась в статистике.
Согласно данным Opta, команда Динамо нанесла всего три удара в этом матче. Кроме того, не было ни одного удара из штрафной площадки соперника.
В общем, не было зафиксировано ни одного точного удара в сторону ворот. Угловых также не было.
Игроки Динамо четыре раза коснулись мяча в штрафной площадке соперника. Следует отметить, что Динамо в последний раз так мало ударов в одном матче чемпионата России наносила в 2011 году в игре против команды Рубин.
Тогда также было зафиксировано три удара. Кроме того, согласно наблюдениям, проводимым с 2009 года, Динамо впервые не смогла нанести ни одного удара из штрафной площадки соперника.
В следующем туре Динамо сыграет на выезде против команды Сочи. В этом матче команда постарается не повторять ошибки предыдущих игр.