Yuventus jamoasining yarim himoyachisi Duglas Luis Fenerbahche klubidan tushgan taklifga rad javobini berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Istanbul jamoasi unga jiddiy shartnoma taklif qilgan bo‘lsa-da, braziliyalik futbolchi hozirgi bosqichda Turkiyaga ko‘chib o‘tishga tayyor emasligini ma’lum qildi. Bu haqda jurnalist Oratsio Akkomando xabar bermoqda.
27 yoshli futbolchi Angliya Premer-ligasiga qaytishni istamoqda. Hozirda unga Nottingham Forest klubi qiziqish bildirgan, biroq aniq taklif hali yo‘q.
Yuventus rahbariyati ushbu transfer oynasida Duglas Luis bilan xayrlashmoqchi. U o‘tgan mavsum Aston Villadan 51 million yevro evaziga Turin klubiga kelib qo‘shilgandi.
Biroq futbolchi Italiyada o‘zini ko‘rsata olmadi. Transfermarkt portali ma’lumotiga ko‘ra, yarim himoyachining narxi hozirda 30 million yevroga baholanmoqda.
Klublar o‘rtasida muzokaralar davom etmoqda va futbolchining kelajagi yaqinda aniqlik kasb etishi kutilmoqda.

Дуглас Луис отклонил предложение Фенербахче, хочет вернуться в Англию
Полузащитник Ювентуса Дуглас Луис отказал в предложении клуба Фенербахче. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Хотя стамбульская команда предложила ему серьезный контракт, бразильский футболист заявил, что на данном этапе не готов переехать в Турцию. Об этом сообщает журналист Орaцио Аккомандо.
27-летний футболист хочет вернуться в английскую Премьер-лигу. В настоящее время интерес к нему проявляет клуб Ноттингем Форест, однако конкретного предложения пока нет.
Руководство Ювентуса намерено попрощаться с Дугласом Луисом в этом трансферном окне. Он присоединился к туринскому клубу из Астон Виллы за 51 миллион евро в прошлом сезоне.
Однако футболист не смог проявить себя в Италии. Согласно данным портала Transfermarkt, стоимость полузащитника сейчас оценивается в 30 миллионов евро.
Переговоры между клубами продолжаются, и ожидается, что будущее футболиста станет ясным в ближайшее время.