Barselona jiddiy jarohatdan so‘ng ham Runiga qiziqdi
Kristian Emile, “Barselona” jamoasiga yangi qo‘shilgan futbolchi Runi Bardjjiyning vakili, klub bilan olib borilgan muzokaralar haqida so‘zlab berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
“Barselona” iyul oyida Daniyaning “Kopengagen” jamoasidan 19 yoshli futbolchini xarid qildi. Aslida ushbu o‘tish oldinroq amalga oshishi mumkin edi, biroq o‘tgan yili Runi jiddiy jarohat olib, faqat bahorda to‘liq sog‘ayib ketdi.
Agentning so‘zlariga ko‘ra, 2024 yil may oyida u “Barselona”ning mashg‘ulot bazasida bo‘lgan va Runi Bardjjiyning ehtimoliy o‘tishi yuzasidan muzokaralar olib borilgan. Muzokaralar avjida “Kopengagen”dan telefon qo‘ng‘irog‘i bo‘lib, futbolchi tizza payining uzilishi sababli uzoq muddat maydonga tusha olmasligi ma’lum bo‘lgan.
Bu xabar xonada chuqur sukutga sabab bo‘lgan va muzokaralarda ishtirok etganlar uchun og‘ir damlar bo‘lgan. Shunga qaramay, “Barselona” futbolchiga bo‘lgan qiziqishini saqlab qoldi va keyinchalik yana bir necha bor uchrashuvlar o‘tkazildi.

Барселона серьезной травмы после все равно интересовалась Руни
Кристиан Эмиль, представитель нового игрока команды "Барселона" Руни Барджий, рассказал о переговорах с клубом. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В июле "Барселона" приобрела 19-летнего футболиста из датского клуба "Копенгаген". На самом деле этот переход мог состояться раньше, но в прошлом году Руни получил серьезную травму и полностью восстановился только весной.
По словам агента, в мае 2024 года он находился на тренировочной базе "Барселоны", и велись переговоры о возможном переходе Руни Барджий. В разгар переговоров поступил телефонный звонок из "Копенгагена", в котором стало известно, что футболист не сможет выйти на поле на длительный срок из-за разрыва связок колена.
Эта новость вызвала глубокую тишину в комнате и стала тяжелым моментом для участников переговоров. Тем не менее, "Барселона" сохранила интерес к футболисту, и впоследствии было проведено еще несколько встреч.