Garnacho Chelsi klubiga o‘tishi mumkinligi kuchaymoqda
Manchester Yunayted hujumchisi Alehandro Garnacho Chelsi klubiga o‘tishi mumkinligi haqida yana bir bor gap-so‘zlarga sabab bo‘ldi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Mashhur futbol yangiliklari manbasi, ayni paytda insayder sifatida tanilgan Fabrizio Romano ijtimoiy tarmoqlarda Chelsi klubining argentinalik futbolchiga qiziqayotganini ma’lum qildi. Ingliz ommaviy axborot vositalarining yozishicha, ushbu xabarni Garnachoning o‘zi ham yoqtirgan.
Bu orqali futbolchi o‘zining Londonda faoliyatini davom ettirishga tayyor ekanini ko‘rsatdi. Transfermarkt ma’lumotlariga ko‘ra, 21 yoshli futbolchi 45 million yevroga baholanmoqda.
Manchester Yunayted klubi yoz boshidayoq Garnacho bo‘yicha takliflarni ko‘rib chiqishga tayyor ekani haqida xabarlar chiqqan edi. Klub futbolchini sotish yoki boshqa jamoadan takliflar qabul qilishga ochiq ekanini bildirgan.
Yaqin kunlarda Chelsi klubining Xavi Simonsni RB Leyptsigdan sotib olishi kutilmoqda. Shu transfer amalga oshirilgach, ehtimol, klub Garnachoni ham tarkibga qo‘shish ustida ish boshlaydi.
Chelsi yangi mavsumga tayyorgarlik doirasida tarkibini mustahkamlashni rejalashtirgan. Bu jarayonda Garnachoning transferi asosiy mavzulardan biri bo‘lib qolmoqda.

Гарначо может перейти в клуб Челси
Нападающий Манчестер Юнайтед Алехандро Гарначо снова стал причиной разговоров о возможном переходе в Челси. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Известный источник футбольных новостей, в настоящее время признанный инсайдером, Фабрицио Романо сообщил в социальных сетях о заинтересованности клуба Челси в аргентинском футболисте. По данным английских СМИ, сам Гарначо также поставил лайк на эту новость.
Таким образом, футболист показал, что готов продолжить свою карьеру в Лондоне. Согласно данным Transfermarkt, 21-летний футболист оценивается в 45 миллионов евро.
Ранее сообщалось, что Манчестер Юнайтед готов рассмотреть предложения по Гарначо уже этим летом. Клуб заявил, что открыт к продаже футболиста или принятию предложений от других команд.
В ближайшие дни ожидается, что Челси приобретет Хави Симонса из РБ Лейпциг. После завершения этого трансфера, возможно, клуб начнет работу над включением Гарначо в состав.
Челси планирует укрепить свой состав в рамках подготовки к новому сезону. В этом процессе трансфер Гарначо остается одной из основных тем.