“Lokomotiv” Grozniyda qiyin g‘alabaga erishdi
“Pari NN” jamoasi Grozniy shahrida o‘tgan uy uchrashuvida “Lokomotiv”ga ochko yo‘qotish xavfini tug‘dirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Biroq “Lokomotiv” bir gol ko‘proq urib, g‘alabani qo‘lga kiritdi. O‘yinda “Lokomotiv” himoyachilari ayrim xatolarga yo‘l qo‘ydi va durangga yaqin kelishlari ham mumkin edi.
Bu haqida “Evro-Futbol” nashri xabar berdi. Uchrashuv protokoli quyidagicha: “Pari NN” va “Lokomotiv” o‘rtasidagi o‘yinda Moskva jamoasi 3:2 hisobida g‘alaba qozondi.
Birinchi golni 29-daqiqada Dmitriy Vorobyov urdi. 59-daqiqada Aleksey Batrakov ikkinchi golni kiritdi.
60-daqiqada Vyacheslav Grulev hisobni qisqartirdi. 62-daqiqada Sergey Pinyaev “Lokomotiv”ning uchinchi golini urdi.
71-daqiqada esa Tiago Vesino “Pari NN” hisobiga ikkinchi golni yozdirib qo‘ydi. O‘yinda ayrim futbolchilarning harakatlari alohida baholandi.
Masalan, Aleksandr Sil’yanov 4 ball oldi. Himoyaning o‘ng qanotida o‘ynagan Nennahov allaqachon birinchi daqiqada ogohlantirish oldi va birinchi bo‘limda yaxshi o‘yin ko‘rsatmadi.
Sil’yanov esa o‘yinni to‘liq o‘tkazdi va Olusegunning bosimi ostida qiyinchilikka duch keldi. Natijada, “Pari NN”ning ikkinchi goli aynan shu vaziyatda kiritildi.
Boshqa tomondan, darvozabon Anton Mitryushkin ham 4 ball oldi. U o‘yin davomida bir necha bor yaxshi harakat qildi, biroq raqibga gol urish uchun imkoniyat berib qo‘ydi.
Ikkinchi golda ham to‘pni raqibga chiqarib yubordi. Evgeniy Morozov esa 3,5 ball oldi.
U bir nechta pozitsion xatolarga yo‘l qo‘ydi va xavfli pas bilan darvozabonni qiyin ahvolga solib qo‘ydi. Bunday xatolarni bolalar futbol maktablarida ham qilmaslik kerakligi ta’kidlandi.

“Локомотив” добился трудной победы в Грозном
Команда “Пари НН” создала риск потери очков для “Локомотива” в домашнем матче, прошедшем в Грозном. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Однако “Локомотив” забил на один гол больше и одержал победу. В игре защитники “Локомотива” допустили несколько ошибок, и ничейный результат тоже был возможен.
Об этом сообщает издание “Евро-Футбол”. Протокол матча следующий: в игре между “Пари НН” и “Локомотивом” московская команда победила со счетом 3:2.
Первый гол забил Дмитрий Воробьев на 29-й минуте. На 59-й минуте Алексей Батраков забил второй гол.
На 60-й минуте Вячеслав Грулев сократил разрыв в счете. На 62-й минуте Сергей Пиняев забил третий гол “Локомотива”.
На 71-й минуте Тьяго Весино записал второй гол на счет “Пари НН”. В игре действия некоторых футболистов были оценены отдельно.
Например, Александр Сильянов получил 4 балла. Неннахов, игравший на правом фланге защиты, уже на первой минуте получил предупреждение и не показал хорошей игры в первом тайме.
Сильянов же провел игру полностью и столкнулся с трудностями под давлением Олусегуна. В результате второй гол “Пари НН” был забит именно в этой ситуации.
С другой стороны, вратарь Антон Митрюшкин также получил 4 балла. Он несколько раз хорошо действовал в ходе игры, но допустил возможность для соперника забить гол.
Во втором голе он также выбил мяч на соперника. Евгений Морозов получил 3,5 балла.
Он допустил несколько позиционных ошибок и поставил вратаря в сложное положение опасным пасом. Подчеркнуто, что такие ошибки не должны допускаться даже в детских футбольных школах.