Dinamo Alisson bilan muzokara o‘tkazgani tasdiqlanmadi
Matbuotda Moskvaning Dinamo futbol klubi Gremino jamoasida to‘p surayotgan o‘ng qanot hujumchisi Edvard Alisson bilan qiziqayotgani haqida ma’lumotlar paydo bo‘ldi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu borada futbolchining manfaatlarini himoya qiluvchi AGN Football agentligi Euro-Futbol nashriga izoh berdi. Agentlik vakillari Dinamo klubidan hech qanday rasmiy taklif yoki murojaat bo‘lmaganini ma’lum qildi.
Ularning aytishicha, hozircha bu masalada hech qanday xabar yo‘q. Edvard Alisson hozirda 19 yoshda.
Mashhur Transfermarkt portali uning narxini 1 million yevroga baholagan. Alisson Braziliyaning Gremino klubi tarbiyalanuvchisi hisoblanadi va hozirda shu jamoada faoliyat olib bormoqda.
Dinamo jamoasi esa shanba kuni Premer-liga uchinchi turida safarda Krasnodar klubi bilan uchrashuv o‘tkazadi. Ushbu o‘yinning so‘nggi daqiqalarini matnli onlayn translatsiya orqali kuzatib borish mumkin.
Mutasaddilar futbolchiga qiziqish borligi haqidagi xabarlarni tasdiqlamadi va hozircha bu borada rasmiy ma’lumot yo‘qligini ta’kidlashdi.

Динамо не подтвердил переговоры с Алиссоном
В прессе появились сообщения о том, что московский футбольный клуб Динамо интересуется правым нападающим Эдвардом Аллисоном, который выступает за команду Гремио. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По этому поводу агентство AGN Football, защищающее интересы футболиста, прокомментировало изданию Euro-Futbol. Представители агентства сообщили, что от клуба Динамо не поступало никаких официальных предложений или обращений.
По их словам, на данный момент нет никаких новостей по этому вопросу. Эдвард Аллисон сейчас 19 лет.
Популярный портал Transfermarkt оценил его стоимость в 1 миллион евро. Аллисон является воспитанником бразильского клуба Гремио и в настоящее время выступает за эту команду.
Команда Динамо в субботу проведет матч против клуба Краснодар в рамках третьего тура Премьер-лиги на выезде. Последние минуты этой игры можно будет следить в текстовой онлайн-трансляции.
Ответственные лица не подтвердили сообщения о заинтересованности в футболисте и подчеркнули, что на данный момент нет официальной информации по этому вопросу.