Barselonaning sobiq sport direktori Ramon Planes hujumchi Aleksandr Isakning Kataloniyaga deyarli ko‘chib o‘tishga yaqin bo‘lganini esladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, Isak “Real Sosedad” safida o‘ynagan paytda Barselona uni o‘z safiga qo‘shib olishga juda yaqin edi. Planes Isakni Barselona o‘yin uslubiga juda mos keladigan hujumchi sifatida ko‘rganini ta’kidladi.
Biroq, turli sabablarga ko‘ra, bu transfer amalga oshmadi. Hozirda shved futbolchisi dunyoning eng kuchli hujumchilaridan biri hisoblanadi.
Yaqinda Angliyaning “Nyukasl” klubi Isakni “Liverpul”ga deyarli 130 million yevroga sotishdan bosh tortdi. Ramon Planes 2018 yildan 2021 yilgacha Barselonaning sport direktori lavozimida ishlagan.
Hozirda u Saudiya Arabistonining “Al-Ittihod” klubida faoliyat olib bormoqda. Planes intervyusida Aleksandr Isakni yuqori darajadagi futbolchi sifatida e’tirof etdi va uning kelajagi porloq ekanini aytdi.
Shu bilan birga, Barselona rahbariyati Isak transferi amalga oshmaganidan afsusda ekanini ham bildirdi.

Почему Барселона отказалась от трансфера Иссака?
Бывший спортивный директор Барселоны Рамон Планес вспомнил, что нападающий Александр Исак был близок к переходу в Каталонию. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, когда Исак играл за "Реал Сосьедад", Барселона была очень близка к тому, чтобы подписать его. Планес отметил, что Исак подходит под стиль игры Барселоны как нападающий.
Однако по различным причинам этот трансфер не состоялся. В настоящее время шведский футболист считается одним из сильнейших нападающих мира.
Недавно английский клуб "Ньюкасл" отказался продавать Иссака в "Ливерпуль" почти за 130 миллионов евро. Рамон Планес занимал должность спортивного директора Барселоны с 2018 по 2021 год.
В настоящее время он работает в клубе Саудовской Аравии "Аль-Иттихад". В интервью Планес признал Александра Иссака высококлассным футболистом и сказал, что его будущее светлое.