Agkatsev "Dinamo" ustidan qozonilgan g‘alabani sharhladi
"Kransodar" futbol klubi darvozaboni Stanislav Agkatsev Rossiya chempionati uchinchi turidan o‘rin olgan, Moskvaning "Dinamo" jamoasiga qarshi o‘yindan so‘ng ommaviy axborot vositalari vakillari bilan suhbatlashdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuv "Krasnodar" jamoasining o‘z maydonida o‘tkazildi va mezbonlar minimal hisobda, 1:0 hisobida g‘alaba qozondi. Uchrashuvdagi yagona golni Jon Kordoba kiritdi.
Stanislav Agkatsev o‘yinni quyidagicha izohladi: "Juda og‘ir uchrashuv bo‘ldi, biz xarakterimizni ko‘rsatib g‘alaba qozondik. Qanday harakat qilish kerakligini namoyish etdik va bu g‘alabaga to‘liq haqlimiz", deya uning so‘zlarini sport telekanallari keltirmoqda.
Ushbu natijadan so‘ng "Krasnodar" jamoasi uch turdan so‘ng Rossiya Premyer-ligasida oltita ochko jamg‘ardi. Navbatdagi turda Murad Musaev boshchiligidagi "Krasnodar" futbolchilari safarda "Orenburg" jamoasiga qarshi maydonga tushadi.

Агкатцев прокомментировал победу над "Динамо"
"Вратарь футбольного клуба "Краснодар" Станислав Агкатцев после матча третьего тура чемпионата России против московского "Динамо" пообщался с представителями средств массовой информации. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Встреча прошла на стадионе "Краснодара", и хозяева одержали минимальную победу со счетом 1:0. Единственный гол в матче забил Джон Кордоба.
Станислав Агкатцев прокомментировал игру следующим образом: "Это была очень тяжелая встреча, мы показали характер и одержали победу. Мы продемонстрировали, как нужно действовать, и полностью заслужили эту победу", - цитируют его слова спортивные телеканалы.
После этого результата команда "Краснодар" набрала шесть очков после трех туров в Российской Премьер-лиге. В следующем туре футболисты "Краснодара" под руководством Мурада Мусаева встретятся в гостях с командой "Оренбург".