Duglas Augusto: “Krasnodar” chempionlik uchun kurashadi
Braziliyalik yarim himoyachi Duglas Augusto hozirda “Krasnodar” jamoasida to‘p surmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U Rossiya oliy ligasi joriy mavsumidagi jamoasining chempionlik imkoniyatlari haqida o‘z fikrlari bilan o‘rtoqlashdi. Duglas Augusto so‘zlariga ko‘ra, mavsum boshidagi muvaffaqiyatsiz natijalar jamoaning rejalariga ta’sir qilmagan.
Ularning aniq maqsad va g‘oyalari bor va shu yo‘ldan borishda davom etishmoqda. Futbolchi chempionat har doim ham qanday boshlangan bo‘lsa, shunday yakunlanmasligini, jamoa chempionlik uchun kurashishda davom etishini ta’kidladi.
Hozirda “Krasnodar” uchta turdan so‘ng oltita ochko jamg‘argan. Oxirgi uchrashuvda jamoa bosh murabbiyi Murad Musaev boshchiligida o‘z maydonida Moskvaning “Dinamo” jamoasini 1:0 hisobida mag‘lub etdi.
Uchrashuvdagi yagona golni hujumchi Jon Kordoba kiritdi. Jamoa safida ishonch va g‘alabaga bo‘lgan ishtiyoq kuchli.
“Krasnodar” mavsum davomida yuqori natijalarga erishish uchun harakat qilmoqda. Futbolchilar va murabbiylar oldilariga aniq vazifalar qo‘ygan va bu yo‘lda bor kuchlarini ishga solmoqda.

Дуглас Августо: “Краснодар” будет бороться за чемпионство
Бразильский полузащитник Дуглас Августо в настоящее время выступает за команду “Краснодар”. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он поделился своими мыслями о шансах своей команды на чемпионство в текущем сезоне Российской Премьер-Лиги. По словам Дугласа Августо, неудачные результаты в начале сезона не повлияли на планы команды.
У них есть четкие цели и идеи, и они продолжают двигаться в этом направлении. Футболист подчеркнул, что чемпионат не всегда заканчивается так, как начинается, и команда продолжит бороться за чемпионство.
В настоящее время “Краснодар” набрал шесть очков после трех туров. В последнем матче команда под руководством главного тренера Мурада Мусаева на своем поле одержала победу над московским “Динамо” со счетом 1:0.
Единственный гол в матче забил нападающий Хуан Кордоба. В команде сильны уверенность и желание победы.
“Краснодар” стремится к высоким результатам в течение сезона. Футболисты и тренеры поставили перед собой четкие задачи и прилагают все усилия для их достижения.