Duglas Augusto: G‘alaba jamoaviy harakat natijasi bo‘ldi
Krasnodar futbol jamoasi yarim himoyachisi Duglas Augusto Rossiya chempionatining uchinchi turi doirasida Moskvaning Dinamo jamoasiga qarshi o‘yindan so‘ng o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuvda Krasnodar jamoasi 1:0 hisobida g‘alaba qozondi. Yagona gol uchrashuvning so‘nggi daqiqalarida Jon Kordoba tomonidan kiritildi.
Duglas Augusto ushbu o‘yin juda qiyin kechganini ta’kidladi. Uning so‘zlariga ko‘ra, jamoa g‘alabaga jamoaviy harakat va intizom evaziga erishgan.
Uchrashuv natijasi adolatli bo‘ldi, chunki Krasnodar o‘z ustunligini gol bilan mustahkamladi. Futbolchi jamoaning o‘z vaqtida to‘g‘ri harakat qilgani va raqib ustidan ustunlik qilgan paytda gol urilganini qayd etdi.
Hozirda Krasnodar jamoasi uchta o‘yin natijasiga ko‘ra oltita ochkoga ega. Navbatdagi – to‘rtinchi turda, Murad Musayev boshchiligidagi jamoa safarda Orenburg jamoasiga qarshi bahs olib boradi.

Дуглас Августо: Победа стала результатом командных действий
Полузащитник футбольной команды Краснодар Дуглас Августо высказал свои мысли после матча третьего тура чемпионата России против московского Динамо. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В матче команда Краснодара одержала победу со счетом 1:0. Единственный гол был забит в последние минуты встречи Джоном Кордобой.
Дуглас Августо отметил, что игра была очень сложной. По его словам, команда добилась победы благодаря командным действиям и дисциплине.
Результат матча был справедливым, так как Краснодар подтвердил свое преимущество голом. Футболист отметил, что гол был забит в момент, когда команда действовала правильно и имела преимущество над соперником.
В настоящее время команда Краснодара имеет шесть очков по итогам трех матчей. В следующем, четвертом туре, команда под руководством Мурада Мусаева сыграет на выезде против Оренбурга.