“Lokomotiv” g‘alaba qildi, lekin himoyada muammo bor
Toshkent shahridagi CSKA sobiq futbolchisi Oleg Kornauxov Rossiya chempionatining uchinchi turida Moskvaning “Lokomotiv” jamoasi “Pari NN” ustidan qozongan g‘alabasiga izoh berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuv Grozniy shahridagi neytral maydonda o‘tkazilib, “Lokomotiv” 3:2 hisobida zafar quchdi. Mutaxassisning so‘zlariga ko‘ra, “Lokomotiv” jamoasining hujum chizig‘ida kuchli futbolchilar to‘plangan.
Biroq himoyada muammolar hanuz saqlanib qolmoqda. Kornauxovning ta’kidlashicha, “Pari NN” jamoasi ko‘plab xavfli vaziyatlar yaratdi va ular ko‘proq gol urishi mumkin edi.
Mazkur g‘alabadan so‘ng “Lokomotiv” to‘qqiz ochko jamg‘arib, Rossiya oliy ligasi turnir jadvalida peshqadamlik qilmoqda. Navbatdagi turda Moskva jamoasi Mikhail Galaktionov boshchiligida “Spartak” jamoasiga qarshi maydonga tushadi.

“Локомотив” одержал победу, но есть проблемы в защите
Бывший футболист ЦСКА в Ташкенте Олег Корнаухов прокомментировал победу московского “Локомотива” над “Пари НН” в третьем туре чемпионата России. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Матч прошел на нейтральном поле в Грозном, и “Локомотив” одержал победу со счетом 3:2. По словам специалиста, в атакующей линии “Локомотива” собрано много сильных футболистов.
Однако проблемы в защите все еще сохраняются. Корнаухов отметил, что команда “Пари НН” создала много опасных моментов и могла забить больше голов.
После этой победы “Локомотив” набрал девять очков и занимает первое место в турнирной таблице Российской премьер-лиги. В следующем туре московская команда под руководством Михаила Галактионова выйдет на поле против команды “Спартак”.