Salazar Zenitga o‘tmaydi, agent transfer sababini aytdi
Futbol agenti Paulu Barbosa Portugaliyaning Braga jamoasida o‘ynayotgan yarim himoyachi Rodrigo Salazarni Sankt-Peterburgning Zenit klubiga o‘tishiga ishonmaydi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, hozir bu transfer amalga oshishiga ishonch qolmagan. Barbosa fikricha, Zenit va Braga klublari o‘zaro kelishuvga erisha olishi qiyin bo‘ladi.
Shuningdek, transfer uchun kerakli fursat o‘tib ketgan bo‘lishi mumkin. Eslatib o‘tamiz, 25 yoshli urugvaylik futbolchi qishki transfer oynasida Zenitga o‘tishi kutilgan edi, biroq bu kelishuv amalga oshmadi.
O‘tgan mavsumda yarim himoyachi 30 ta o‘yinda ishtirok etib, 8 ta gol urdi va 9 ta golli uzatma berdi. Mutaxassislar Salazarning transfer narxini 18 million yevro atrofida baholashmoqda.
Hozircha futbolchining kelajagi mavhumligicha qolmoqda. Klublar o‘rtasida muzokaralar davom etadimi yoki yo‘qmi, bu borada aniq ma’lumot yo‘q.

Салазар не перейдет в Зенит, агент сообщил причину трансфера
Футбольный агент Паулу Барбоза не верит, что полузащитник Родриго Салазар, играющий за португальскую команду Брага, перейдет в клуб Зенит из Санкт-Петербурга. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, сейчас нет уверенности в осуществлении этого трансфера. Барбоза считает, что клубам Зенит и Брага будет трудно достичь взаимного соглашения.
Также, возможно, необходимый срок для трансфера уже прошел. Напомним, что 25-летний уругваец ожидался в Зените в зимнее трансферное окно, однако это соглашение не состоялось.
В прошлом сезоне полузащитник принял участие в 30 матчах, забил 8 голов и сделал 9 голевых передач. Эксперты оценивают трансферную стоимость Салазара около 18 миллионов евро.
Пока будущее футболиста остается неопределенным. Нет точной информации о том, будут ли продолжаться переговоры между клубами или нет.