PAOK Vladislav Sausni yozda tarkibga qo‘shmoqchi
Ma’lumotlarga ko‘ra, 21 yoshli rossiyalik futbolchiga Gretsiyaning PAOK jamoasi qiziqish bildirgan. Jamoa rahbariyati Sausning o‘yin sifatlarini yuqori baholamoqda va uni ushbu yozgi transfer oynasida xarid qilishga tayyor.
Agar ushbu transfer amalga oshsa, Saus PAOK tarkibida to‘p surayotgan uchinchi rossiyalik futbolchi bo‘ladi. Hozirda bu jamoada Fyodor Chalov va Magomed Ozdoev ham harakat qilmoqda.
Joriy mavsum Rossiya Premyer-ligasida Saus ikki uchrashuvda maydonga tushib, bir gol urdi va bir marta golli uzatma berdi. Transfermarkt ekspertlarining hisob-kitobiga ko‘ra, futbolchining narxi 500 ming yevroga baholanmoqda.
Shu tariqa, Vladislav Sausning Gretsiyaga o‘tish ehtimoli jamoa rahbariyati va futbolchining kelishuviga bog‘liq bo‘lmoqda.

PAOK хочет подписать Владислава Саусна летом
"Балтика" футбольной команды атакующий полузащитник Владислав Саус может продолжить свою карьеру в Греции. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Согласно информации, 21-летний российский футболист заинтересован греческим клубом PAOK. Руководство команды высоко оценивает игровые качества Сауса и готово его приобрести в это летнее трансферное окно.
Если этот трансфер состоится, Саус станет третьим российским футболистом, играющим в составе PAOK. В настоящее время в этой команде также выступают Фёдор Чалов и Магомед Оздоев.
В текущем сезоне Российской Премьер-Лиги Саус провел два матча, забил один гол и отдал одну голевую передачу. По расчетам экспертов Transfermarkt, стоимость футболиста оценивается в 500 тысяч евро.
Таким образом, вероятность перехода Владислава Сауса в Грецию зависит от руководства команды и соглашения футболиста.