Uning so‘zlariga ko‘ra, u klubda 20 yilga yaqin faoliyat yuritishni istaydi va bu uning asosiy maqsadi hisoblanadi. Amorim natijalarning muhim ahamiyatga ega ekanini yaxshi tushunishini ta’kidladi.
O‘tgan mavsumda ishonchni oqlash uchun imkoniyatlar tugaganini, biroq endi hammasini yangi bosqichdan boshlashga tayyor ekanini bildirdi. U ilgari “Sporting” klubida ham shunga o‘xshash vaziyatga duch kelganini, avvaliga ko‘pchilik uch oy ichida ishdan ketadi deb o‘ylaganini aytdi.
Murabbiy klubni tez-tez o‘zgartirishni yoqtirmasligini, insonlar bilan mustahkam aloqalar o‘rnatishni va shu yerda uzoq vaqt qolishni istashini qayd etdi. O‘tgan mavsumda “Manchester Yunayted” Angliya Premer-ligasida 15-o‘rinni egalladi hamda Yevropa Ligasi finalida “Tottenxem”ga mag‘lub bo‘ldi.
Amorim kelgusida jamoaning natijalarini yaxshilash uchun astoydil harakat qilishini va sodiqlik bilan ishlashga tayyor ekanini bildirdi.

Рубен Аморим хочет долго работать в "Манчестер Юнайтед"
Главный тренер английского футбольного клуба «Манчестер Юнайтед» Рубен Аморим заявил о своей мечте работать в команде в долгосрочной перспективе. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, он хочет работать в клубе около 20 лет, и это является его основной целью. Аморим подчеркнул, что хорошо понимает важность результатов.
Он отметил, что в прошлом сезоне возможности оправдать доверие исчерпались, но теперь он готов начать все заново с новой страницы. Он также сказал, что ранее сталкивался с подобной ситуацией в клубе «Спортинг», и вначале многие думали, что он уйдет через три месяца.
Тренер отметил, что не любит часто менять клубы, хочет установить крепкие связи с людьми и остаться здесь надолго. В прошлом сезоне «Манчестер Юнайтед» занял 15-е место в английской Премьер-лиге и проиграл «Тоттенхему» в финале Лиги Европы.
Аморим заявил, что в будущем он будет усердно работать над улучшением результатов команды и готов работать с преданностью.