Trushechkin: Dmitriyev “Akron”ga qarshi o‘yinda 35 mln turadi
Futbol sharhlovchisi Roman Trushechkin “Spartak” jamoasining vingeri Igor Dmitriyevning “Akron”ga qarshi o‘yindagi harakatlari haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning aytishicha, aynan shu uchrashuv natijasiga ko‘ra, “Spartak”ning eng yaxshi futbolchisi Dmitriyevning qiymati 30-35 million atrofida baholanishi mumkin. Trushechkin bu fikrini o‘zining ijtimoiy tarmoqdagi sahifasida yozib qoldirdi.
Ma’lumot uchun, Rossiya chempionatining uchinchi turida “Spartak” safida ilk bor Jedson Fernandes maydonga tushdi. U klubga 20,8 million yevro evaziga transfer qilingan edi.
Biroq uchrashuvning birinchi bo‘limi yakunlangach, “Spartak” bosh murabbiyi Deyan Stankovich 26 yoshli portugaliyalik futbolchini almashtirishga qaror qildi. Ayni vaqtda “Akron” va “Spartak” o‘rtasidagi uchrashuv davom etmoqda.

Трушечкин: Дмитриев стоит 35 млн в игре против "Акрона"
Футбольный комментатор Роман Трушечкин высказал мнение о действиях вингера 'Спартака' Игоря Дмитриева в игре против 'Акрона'. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, именно по результатам этой встречи стоимость лучшего игрока 'Спартака' Дмитриева может быть оценена в 30-35 миллионов. Трушечкин записал эту мысль на своей странице в социальной сети.
Для справки, в третьем туре чемпионата России за 'Спартак' впервые вышел на поле Жедсон Фернандеш. Он был приобретен клубом за 20,8 миллиона евро.
Однако после завершения первого тайма главный тренер 'Спартака' Деян Станкович решил заменить 26-летнего португальца. В настоящее время продолжается матч между 'Акроном' и 'Спартаком'.